Dobra wiadomość w tych koronawirusowo smutnych czasach dla miłośników łyżew: w Kalwarii Zebrzydows
W Kalwarii i w Rzykach szykują się do uruchomienia lodowiska

Dobra wiadomość w tych koronawirusowo smutnych czasach dla miłośników łyżew: w Kalwarii Zebrzydowskiej za koroną stadionu "Kalwarianki" ruszyło lodowisko "Biały Orlik"! Wkrótce pojeździć też będzie można na tafli Ośrodka "Czarny Groń" w Rzykach koło Andrychowa

W tych smutnych koronawirusowych czasach to jedna z weselszych ostatnio wiadomości. Jak poinformowały władze gminy Kalwaria Zebrzydowska, rozpoczęły się prace związane z montażem lodowiska "Biały Orlik", które będzie podobnie jak w poprzednich latach funkcjonowało za stadionem MKS Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska na obiektach Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Szykujcie łyżwy i formę, uruchomienie lodowiska planowane jest na koniec listopada – zachęcają władze Kalwarii Zebrzydowskiej.

"Biały Orlik" działa w sezonie zimowym w Kalwarii od 7 lat.  Ma maszynę do pielęgnacji lodu, przy obiekcie funkcjonuje także wypożyczalnia łyżew. Lodowisko w Kalwarii Zebrzydowskiej to najbliżej położona tafla, na której mogą pojeździć wadowiczanie. Od lat nie ma niestety takiego obiektu w zimie w Wadowicach. Na osłodę pozostaje nam właśnie "Biały Orlik" w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz lodowisko w Ośrodku "Czarny Groń" w Rzykach koło Andrychowa, którego budowa, jak się dowiadujemy, już trwa i również w najbliższym czasie zostanie ono uruchomione.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Jet 2020-11-16 20:59
Dlaczego w Wadowicach nie mamy lodowiska z prawdziwego zdarzenia? Profesjonalnego , krytego? To byłaby super atrakcja!
Cytować
0 #2 Wadowiczanin 2020-11-21 17:38
Co z lodowiskiem jakie miało powstać zimą w parku na korcie ? obecny burmistrz olał sprawę .....
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.