W Kalwarii Zebrzydowskiej dokonano odbioru "Orlika", który w ostatnim czasie przeszedł spory remont. Pr
Orlik jak nowy, piłkarze się cieszą

W Kalwarii Zebrzydowskiej dokonano odbioru "Orlika", który w ostatnim czasie przeszedł spory remont. Prace polegały na rozbiórce istniejącej nawierzchni, uzupełnieniu podbudowy oraz montażu nowej nawierzchni z trawy syntetycznej.

Zakończyły się prace związane z wymianą nawierzchni boiska sportowego do piłki nożnej „Orlik” w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pierwsi piłkarze, którzy już rozegrali pierwsze mecze mówią o bardzo dobrym podłożu, co przekłada się na duży większy komfort gry.

W piątek (13.11) dokonano odbioru prac w którym uczestniczyli burmistrz Augustyn Ormanty, radny Łukasz Dragan, dyrektor Centrum Kultury Sportu i Turystyki Andrzej Burdek, prezes MKS Kalwarianka Grzegorz Makówka, przedstawiciel wykonawcy z SPEED NVEST sp. z o.o. oraz inspektor nadzoru budowlanego Mateusz Pająk.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska na remont pozyskała dotacje w wysokości w 152 tysięcy złotych z budżetu województwa małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa - MIRS” w 2020 rok. Całkowite koszty wykonania zadania  293 tysięcy złotych.

Boisko posiada wymiary 30 na  62 metry, o powierzchni 1 860 m2. Wykonane prace polegały na rozbiórce istniejącej nawierzchni, uzupełnieniu podbudowy oraz montażu nowej nawierzchni z trawy syntetycznej.

Wykorzystane zostały materiały posiadające stosowne atesty oraz spełniające wysokie normy jakości. Wymiana nawierzchni znacznie poprawi bezpieczeństwo użytkowników oraz odpowiadać będzie istniejącym standardom.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.