W jubileuszowym XX Biegu na Groń Jana Pawła II, którym sportowcy uczcili setną rocznicę urodzin Karo
Po raz 20. pobiegli na Groń Jana Pawła II

W jubileuszowym XX Biegu na Groń Jana Pawła II, którym sportowcy uczcili setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły wzięło udział 34 biegaczy. Pogoda i humory dopisały, niestety epidemia wymogła sporo ograniczeń. Kto okazał się najszybszy?

18 maja 1997 roku w rocznicę urodzin Jana Pawła II z inicjatywy Stanisława Orlickiego, złotego medalisty Mistrzostw Polski Weteranów i niezmordowanego entuzjasty i propagatora biegania, zorganizowano bieg, którego meta znajdowała się na Jaworzynie (890 m n.p.m.), szczycie górskim we wschodniej części Beskidu Małego. W 2001 roku był to już oficjalnie Bieg na Groń Jana Pawła II, chociaż nazwę góry zmieniono dopiero 1 stycznia 2004. Na jej szczyt prowadzi kilka górskich szlaków, dlatego też przez lata miejsce startu zmieniało się. Startowano z Rzyk, Wadowic i Rudz. W biegu brało udział średnio około 50 osób, również z zagranicy, chcąc uczcić rocznicę urodzin papieża Polaka.

Tegoroczny jubileuszowy  XIX Bieg na Groń Jana Pawła II zorganizował w niedzielę (25.10) po raz kolejny Amatorski Team biegowy Wichry Beskidu T.R. Start zawodników odbędzie się z pętli w Ponikwi o godzinie 10:00. Trasa nie była łatwa, do przebiegnięcia był dystans około 10 kilometrów o nawierzchni żwirowej, kamienistej i trawiastej, zaś suma przewyższeń +500/-500 metrów. Nie odstraszyło to 34 śmiałków, którzy stanęli na starcie. Ze wzgledu na epidemię koronawirusa, wydarzenie odbyło się z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Zwycięzcą biegu okazał się  Adam Wójcik z Choczni, który trasę pokonał w 47 minut i 14 sekund. Drugi linię mety minął Robert Makowiec (LKS Burzyn), zaś trzeci na podium okazał się  Dariusz Biegun (Running Andrychów). Z pań  najszybsza była Joanna Drabik (Running),  druga  Nattalia Kłaput (Wadowice), zaś trzeci najlepszy czas uzyskała Dorota Zadora (Endorfiny Wadowice).

Każdy z zawodników  otrzymał na mecie pamiątkową chustę buff oraz gadżet okolicznościowy.  Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w kategorii  mężczyzn i kobiet otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Po biegu spora grupka biegaczy w ramach odpoczynku  morsowała w Ponikiewce.

Patronat medialny nad biegiem objął portal WadowiceOnline.pl.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-8 #1 Klos 2020-10-26 15:50
Połowa uczestników przed zawodami bez maseczek przyjechali na wieś i myślą,że tu można wszystko róbcie sobie zawody w lesie tu mieszkają ludzie
Cytować
-5 #2 Bukzapłać 2020-10-27 05:50
Proponuję zmianę nazwy, bo coraz więcej ludzi kojarzy jotpedwujkę z pedofilami.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.