W Barwałdzie docelowo ma powstać unikatowa szkółka piłkarska dla dziewczyn i kobiet na skalę powiat
Młode dziewczyny grają w piłkę w Barwałdzie. Trwa nabór!

W Barwałdzie docelowo ma powstać unikatowa szkółka piłkarska dla dziewczyn i kobiet na skalę powiatu wadowickiego czy suskiego, która będzie kształcić piłkarki od Skrzatki przez Żaczki, Młodziczki, Trampkarki, Juniorki Młodsze aż po Seniorki. Trwa nabór.

Po sukcesie związanym z utworzeniem drużyny kobiecej w Barwałdzie - do której również stale zapraszają nowe zawodniczki -  zarząd klubu  postanowił utworzyć drużyny dla młodszych dziewczynek, do których zapraszają aktualnie osoby z roczników 2005-2009, a nawet 2010 i 2011. Nabór został rozpoczęty dla dziewcząt, które miały już styczność z piłką, tych początkujących, jak i również już grających w innych klubach z chłopakami.

W Barwałdzie docelowo ma powstać unikatowa szkółka piłkarska dla dziewczyn i kobiet na skalę powiatu wadowickiego czy suskiego, która będzie kształcić piłkarki od Skrzatki przez Żaczki, Młodziczki, Trampkarki, Juniorki Młodsze aż po Seniorki. W tej chwili trwa nabór dziewcząt do drużyny Trampkarek, z której może również udać się utworzyć w tym lub przyszłym roku drużynę Juniorek Młodszych.

W tej chwili zapraszamy wszystkie dziewczynki od rocznika 2005 do 2009 do Trampkarek oraz 2009-2011 do Młodziczek. Cały czas trwa również nabór do drużyny kobiet dla Pań od 15 do 40 lat. Informuje nas Franciszek Sarapata pomysłodawca powstania klubu dziewczyn i kobiet, w Barwałdzie, a wcześniej m.in. szkółki chłopców w „Żarku” Barwałd. Już teraz rozpoczęliśmy współpracę z najlepszymi akademiami w Krakowie i Myślenicach by nasze młode zawodniczki mogły się jeszcze lepiej rozwijać. Myślę że możemy się również pochwalić tym, że już teraz w naszych drużynach mamy dziewczyny regularnie powoływane do kadry reprezentacji Małopolski. Dodam również, że nasza drużna Seniorek oprócz gry w V lidze na trawie będzie uczestniczyła w II lidze futsalu oraz Pucharze Polski – informuje nas zarząd klubu

Jakie wymagania klub stawia nowym zawodnikom? Pozytywne nastawienie i chęć  wspólnej gry z rówieśniczkami. Własne ubranie sportowe i odpowiednie obuwie (teraz już głównie halowe). Pierwszy miesiąc zajęć jest bezpłatny natomiast kolejne w zależności od drużyny: Seniorki bezpłatnie, Trampkarki dojeżdżające to tylko 30 złotych miesięcznie, składka członkowska, natomiast w Młodziczkach 50 złoych za miesiąc – jest to jedyna drużyna tzw. mieszana w której obecnie trenują chłopcy, ale nabór jest skierowany głównie do dziewcząt.

Klub zapewnia bogaty pakiet sprzętu treningowego, posiada własne boisko i nowoczesny obiekt KS „Filkówka” w Barwałdzie Średnim. Drużyny prowadzą wykwalifikowani trenerzy. Zajęcia w okresie jesienno-zimowym prowadzone są na nowej sali w Barwałdzie Górnym oraz największych halach w okolicy: Kalwarii Zebrzydowskiej jak również Wadowicach. Do dyspozycji  będzie także nowo wyremontowany Orlik w Kalwarii Zebrzydoskiej. Seniorki jak i Młodziki grają w ligach. Natomiast drużyna Trampkarek po kilku miesięcznym przygotowaniu również zostanie zgłoszona do rozgrywek w przyszłym sezonie oraz wezmą udział w turniejach i sparingach, z rówieśniczkami.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.