Po raz kolejny, już dwudziesty, odbędzie się Bieg na Groń Jana Pawła II.  W ten sportowy sposób uc
Drukuj
Po raz 20.  pobiegną na Groń Jana Pawła II. To na setne urodziny papieża

Po raz kolejny, już dwudziesty, odbędzie się Bieg na Groń Jana Pawła II.  W ten sportowy sposób uczcić 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, jak i promować okolicę i propagować bieganie. Przyłączycie się?

18 maja 1997 roku w rocznicę urodzin Jana Pawła II z inicjatywy Stanisława Orlickiego, złotego medalisty Mistrzostw Polski Weteranów i niezmordowanego entuzjasty i propagatora biegania, zorganizowano bieg, którego meta znajdowała się na Jaworzynie (890 m n.p.m.), szczycie górskim we wschodniej części Beskidu Małego. W 2001 roku był to już oficjalnie Bieg na Groń Jana Pawła II, chociaż nazwę góry zmieniono dopiero 1 stycznia 2004. Na jej szczyt prowadzi kilka górskich szlaków, dlatego też przez lata miejsce startu zmieniało się. Startowano z Rzyk, Wadowic i Rudz. W biegu brało udział średnio około 50 osób, również z zagranicy, chcąc uczcić rocznicę urodzin papieża Polaka.

Tegoroczny, XX Bieg na Groń Jana Pawła II  organizuje w niedzielę (25.10) po raz kolejny Amatorski Team biegowy Wichry Beskidu T.R. Start zawodników odbędzie się z pętli w Ponikwi o godzinie 10:00. Do przebiegnięcia będzie dystans około 10 kilometrów o nawierzchni żwirowej, kamienistej i trawiastej (jeśli spadnie deszcz, będzie sporo błota). Suma przewyższeń +500/-500 metrów. Trasa nie posiada atestu PZLA. Meta biegu znajdować się będzie tym razem w tym samym miejscu co start. Zakończenie zawodów, dekoracja najlepszych zawodników, ognisko, morsowanie oraz poczęstunek na pętli w Ponikwii, obok biura zawodów.

Celem imprezy jest uczczenie 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły, poznanie papieskich szlaków beskidzkich, upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej wśród mieszkańców Wadowic i okolic oraz promocja miejscowości Ponikiew.

W biegu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, a także osoby które ukończyły 16 lat za pisemną zgodą rodziców lub pod opieką prawnego opiekuna. Każdy zawodnik startujący w biegu musi zostać zweryfikowany w biurze zawodów. Biuro zawodów będzie znajdować się w namiocie na polanie nieopodal pętli i będzie czynne w dniu biegu w godzinach od 8:30 do 9:45. Opłata startowa za udział w zawodach wynosi 30 złotych i będzie pobierana w biurze zawodów. Uczestników biegu nie obowiązuje limit czasowy. Organizator zapewnia wspaniałą atmosferę, a także poczęstunek po biegu. Prowadzona będzie tylko klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn.

Każdy z zawodników, który ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkową chustę buff oraz gadżet okolicznościowy.  Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe.

Więcej informacji o biegu udzielają: Krzysztof Radwan 692 314 540, Mariusz Ciapa 666 054 762

Patronat medialny nad biegiem objął portal WadowiceOnline.pl.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sport:

Niepełnosprawni pływacy z naszego regionu powrócili z medalami

W Wadowicach powstanie strefa kibica. Są trzy lokalizacje do wyboru

Siatkarze Skawy bez awansu ale zadowoleni

W Ponikwi z boiska znika asfalt

Krzemionka Cross. W tym roku trzy trasy