W związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, piąty Sztafetowy Maraton Pływacki
Tegoroczny maraton pływacki na jubileusz "Gimpla" przeniesiony na inny termin

W związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, piąty Sztafetowy Maraton Pływacki, tym razem z okazji 154 lat I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach zostaje przeniesiony na inny termin.

Z okazji 154 lat  I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach w niedzielę 11 października w godzinach od 12:00 do 18:00 na Krytej Pływalni "Delfin" w Wadowicach miał odbyć się Sztafetowy Maraton Pływacki na dystansie 15,4 km. W maratonie udział biorą uczniowie, nauczyciele i sympatycy wadowickiego "Gimpla", w sumie 154 osoby. Każdy z uczestników będzie miał do przepłynięcia dystans 100 metrów.

Niestety jak poinformował nas Sławomir Ficek, organizator maratonu, niestety w związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju zostaję on przeniesiony na najbliższy możliwy termin. Będziemy informować.

Tak wyglądał maraton pływacki w ubiegłym roku:

Przypomnijmy, że sztafeta to pomysł jednego z nauczycieli wadowickiego liceum, Sławomira Ficka, który w 2016 roku temu wpadł na dosyć oryginalny pomysł uczczenia 150-lecia placówki właśnie pływacką sztafetą. Wzięło w niej  udział wtedy około 150 uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły. Najmłodsza uczestniczka maratonu miała 9 lat, a najstarszy zawodnik 84 lata.  Sztafeta trwała ponad 56 godzin, oprócz uczniów "Gimpla" brali w niej udział również zawodnicy AZS AGH (19 osób) oraz z Unii Oświęcim (30 osób).  Zawodnicy w zależności od umiejętności pokonywali dystans 1 kilometra od 12 do 22 minut.

W 2017 roku powtórzono to wydarzenie, które spodobało się zarówno organizatorom jak i uczestnikom, stąd postanowiono iść za ciosem i impreza weszła na stałe do szkolnego kalendarza.

AKTUALIZACJA (PIĄTEK, 9 PAŹDZIERNIKA 2020 15:30)

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Taki jeden 2020-09-27 08:13
Nie, nie wezmę udziału.
Cytować
-1 #2 Nie mam zamiaru 2020-10-05 18:48
Nie mam zamiaru
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.