Po ponad roku przygotowań w końcu nadszedł ten dzień kiedy pierwsza w historii drużyna piłkarska se
Debiut nowej drużyny piłkarskiej kobiet

Po ponad roku przygotowań w końcu nadszedł ten dzień kiedy pierwsza w historii drużyna piłkarska seniorek z gminy Kalwaria Zebrzydowska zaczęła walkę o IV ligę małopolską. Inauguracyjny mecz drużyna KS „Filkówka” rozegrano na własnym obiekcie w Barwałdzie Średnim. Jak poszło?

W niedzielę (13.09) o godzinie 16:00, po ponad roku przygotowań w końcu nadszedł ten dzień kiedy pierwsza w historii drużyna piłkarska seniorek z gminy Kalwaria Zebrzydowska rozpoczęła walkę o IV ligę małopolską. Inaugurujące spotkanie KS "Filikówka" Barwałd Girls z drużyną LKS Zielonka Wrząsowice przyciągnęło sporo ciekawskich, jak to wszystko będzie wyglądało.

To było piękne spotkanie na barwałdzkiej ziemi. Tłumy kibiców, władze lokalne, fotoreporterzy, emocje, pot, kartki i niestety poważne kontuzje. Tylko wynik nie do końca zadowalający (dziewczyny przegrały 1:0), ale widząc zaangażowanie dziewczyn, wszyscy mają nadzieję, że następne spotkania będą już wygrane.

Warto przypomnieć, że pierwszy trening dziewczyn miał miejsce jesieniom zeszłego roku na hali w Kalwarii Zebrzydowskiej Od tego czasu wiele próbowało swoich sił i na ten moment ekipa liczy około 20 dziewczyn w wieku 15 do 38 lat, ale cały czas klub zaprasza nowe kobiety w wieku od 14 do 40 lat do spróbowania swoich sił.

W nasze drużynie są zarówno dziewczyny uczące się, studiujące jak i żony oraz mamy, które przeważnie pracują lub prowadzą własne firmy. Także dla chcącego nic trudnego. Jak się chce to da się wszystko pogodzić. Zaletą klubu jest to, że posiada własny nowy obiekt z w pełni oświetlonym boiskiem oraz atmosfera panująca w nim – zapowiadają w KS "Filikówka" Barwałd Girls

Klub posiada również sekcję Młodzika, gdzie grają z rówieśnikami młodsze dziewczyny od 9 do 13 roku życia (trzy z nich są reprezentantkami kadry wojewódzkiej), a wkrótce w zależności od zainteresowanie planuje założenie drużyny Trampkarek lub Juniorek Młodszych. Są to plany przyszłościowe, ale w klubie wierzą, że w naszym powiecie wadowickim czy suskim znajdą się  dziewczyny chętnie grające w piłkę nożną i ta dyscyplina rozwinie się również wśród dziewcząt.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.