Rozpoczęła się budowa Orlika w Choczni przy Szkole Podstawowej nr 2.  Nowy obiekt ma powstać w ciąg
W Choczni rozpoczęła się budowa Orlika

Rozpoczęła się budowa Orlika w Choczni przy Szkole Podstawowej nr 2.  Nowy obiekt ma powstać w ciągu dwóch miesięcy, do końca października.

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowego „GAWLIK” z Oświęcimia rozpoczęło budowę nowego Orlika w gminie Wadowice. Zgodnie z umową wykonawca ma tylko 60 dni, aby stare boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 w Choczni zamienić na nowoczesnego orlika ze sztuczną trawą w technologii bezzasypowej o wymiarach 26 na 56 metrów, z nowymi bramkami i nową bramą wjazdową. Sam Orlik to pomysł mieszkańców, którzy dwa lata temu zgłosili go i wybrali go w ramach zadania Budżetu Obywatelskiego.

 

To będzie pierwszy taki Orlik w regionie.  Nawierzchnia bezzasypowa to trawa IV generacji. Jest produktem nowocześniejszym, łatwiejszym w utrzymaniu oraz dającym większy komfort gry. Istotną cechą są minimalne koszty eksploatacji nawierzchni. Pielęgnacja polega jedynie na usuwaniu większych zanieczyszczeń oraz szczotkowaniu nawierzchni w celu prostowania włókna.

Trawa IV generacji jest łatwa i tania w eksploatacji oraz co istotne, przyjazna środowisku oraz bezzapachowa. Nie wymaga sypania uciążliwego gumowego granulatu, z którym mamy do czynienia na większości orlików.

Koszt inwestycji, która ma zostać zrealizowana do końca października, opiewa na kwotę 585 tysięcy złotych, z czego ponad 150 tysięcy złotych gmina Wadowice pozyskała z Ministerstwa Sportu. Po wybudowaniu Orlika na plac budowy wejdzie kolejny wykonawca, który zamontuje na nim nowoczesne oświetlenie ledowe, tak aby piłkarze z naszej gminy mogli korzystać z obiektu także po zmroku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 lump 2020-09-11 14:08
niech założą lampy 2kln czyli dwu knotowe lampy naftowe
Cytować
+1 #2 Jan 2020-09-11 18:04
Złego boiska przy tej szkole nie było . Lepiej żeby gmina zainwestowała w parking przy starej szkole.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.