Kolarze 31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków przejadą przez gminę Wieprz
Przez region przejadą kolarze 31. Wyścigu Kolarskiego “Solidarności” i Olimpijczyków.

Kolarze 31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków przejadą przez gminę Wieprz i Andrychów, gdzie będą zmagać się m.in. na Przełęczy Kocierskiej.  Wyścig miał odbyć się w czerwcu, jednak ze względu na epidemię koronawirusa został przeniesiony na wrzesień.

Już w piątek (11.09)  przez zachodnią część powiatu wadowickiego (gminy Andrychów  i Wieprz) ponownie przejadą kolarze uczestnicy 31. Wyścigu Kolarskiego “Solidarności” i Olimpijczyków. Start trzeciego etapu zaplanowano o godzinie 14:20 w Suchej Beskidzkiej.

Do gminy Andrychów kolarze wjadą od strony Żywca, na Kocierzu zaplanowana jest premia górska (premia górska zaplanowana jest na godz. godz. 16:17). Dalej przejadą przez Targanice, Sułkowice, Andrychów i dalej do Wieprza. Utrudnienia dla kierowców w gminie Andrychów spodziewane są w godzinach 15.45 – 16.45. Następnie kolarze wjadą na teren powiatu oświęcimskiego od miejscowości Nidek do Głębowic. Ulicą Wadowicką i Oświęcimską kierują się w stronę Polanki Wielkiej. Tam ul. Polną, Długą i Zatorską wjeżdżają do Przeciszowa. Przez Przeciszów ul. Szkolną, Krakowską, Oświęcimską kierują się do Włosienicy, gdzie jadą ul. Długą. W Oświęcimiu ul. Fabryczną, Chemików, Zaborzu ul. Zatorską i znów przez Oświęcim ul. Zatorską, Legionów, Konarskiego przejeżdżają do Babic. Następnie ul. Śląską przejeżdżają do województwa śląskiego do miejscowości Bieruń. Przejazd kolarzy wiązać się będzie z utrudnieniami dla kierowców.

Wyznaczona trasa wyścigu zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego, w związku z tym apelujemy do mieszkańców o zaplanowanie wyjazdów w innych godzinach lub przejazd ulicami, które nie stanowią trasy wyścigu i nie przecinają trasy wyścigu. Apelujemy również do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wyrozumiałość i podporządkowanie się poleceniom policjantów oraz strażaków biorących udział w zabezpieczeniu trasy wyścigu – informuje policja.

Tegoroczny wyścig ma być ważnym sportowym akcentem obchodów 40. rocznicy powstania NSZZ Solidarność.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków jest rozgrywany od 1990 roku. Wyścig jest zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. Od 2015 roku posiada kategorię UCI 2.2.W wyścigu startują polskie grupy kolarskie oraz grupy zagraniczne z dywizji UCI Continental Teams. Organizatorem wyścigu jest NSZZ „Solidarność” Regionu Łódzkiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich oraz władzami miast, przez które przejeżdża wyścig. Wyścig odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.