W pierwszy weekend października  Wadowice czeka  spore szachowe wydarzenie: V Turniej Szachowy o Pucha
Zapowiada się zacny szachowy weekend w Wadowicach!

W pierwszy weekend października  Wadowice czeka  spore szachowe wydarzenie: V Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza, a następnego dnia w niedziele III Turniej Szachowy o Puchar Starosty.

W pierwszy weekend października  Wadowice czeka  spore szachowe wydarzenie: 3 października (sobota) zostanie rozegrany IV Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza, a następnego dnia w niedzielę 4 października III Turniej Szachowy o Puchar Starosty. Oba turnieje mają rangę międzynarodową i są zgłoszone do oceny rankingowej FIDE. Spodziewamy się udziału szachistów z całej Polski, a być może także z zagranicy.

Zawody tradycyjnie zostaną rozegrane w Sali Spółdzielni Mieszkaniowej (Osiedle Kopernika 10) od godziny 9:30 do 15:00. W turniejach  mogą uczestniczyć wszyscy chętni. Przy szachownicy mogą zasiać zarówno arcymistrzowie jak i zwykli amatorzy. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w turnieju  to zajrzyj na strony internetowe turniejów i zapoznaj się z regulaminem:

www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_2733/  
www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_2735/

Warunki lokalowe i COVID19 ograniczają liczbę uczestników do 70 na jeden turniej. Turnieje też nie będą dostępne dla kibiców. Na sali gry będą mogli przebywać tylko zawodnicy, obsługa turnieju oraz przedstawiciele mediów.

Organizatorem turniejów jest Ognisko TKKF „Leskowiec”  i Klub Szachowy „Wieża”. Oba turnieje są dotowane przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach i gminę Wadowice.  Portal WadowiceOnline.pl objął patronem medialnym oba wydarzenia.

Wszystkich, którzy na co dzień chcieliby spróbować swoich sił w tej królewskiej grze lub zapisać swoje dziecko na zajęcia Klub „Wieża” zaprasza na zajęcia. Grają  w każdy piątek w godzinach do 17:15 do 20:15. Od 16:30 do 17:15 prowadzone są szkolenie szachowe dla dzieci rocznik 2008-2013, na które przyjmują  jeszcze zapisy.  Więcej informacji na stronie Facebook.

(AM)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.