Na skateparku w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się sportowa impreza amatorów deskorolek, rowerów i
Sportowa impreza z koncertami na skateparku w Kalwarii. To dla Eweliny!

Na skateparku w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się sportowa impreza amatorów deskorolek, rowerów i hulajnóg. Nie zabraknie też niezłego grania. Wszystko to dla Eweliny Baklarz która walczy z niezwykle rzadkim i złośliwym nowotworem, dla której odbędzie się zbiórka pieniędzy.

Lato nieuchronnie ucieka, ale wrzesień to nadal dobra pora na aktywne spędzanie czasu. Od miesięcy w Kalwarii Zebrzydowskiej działa skatepark, na którym roi się od młodych amatorów deskorolek, rowerów i hulajnóg. Obiekt znajduje się obok Orlika w kompleksie sportowym „Kalwarianki”. Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej tym razem chcemy zaprosić na wyjątkowe wydarzenie, które będzie zlokalizowane właśnie tam.

W niedzielę 13 września organizatorzy zachęcają do zabrania swoich sprzętów jeżdżących i przyjście na kalwaryjski skatepark. Przygotowano tam minikoncerty z muzyką ulicy – rap, hip-hop z domieszką innych gatunków muzycznych. Wystąpią młodzi twórcy: Gnojek S.A., CISA x OUTER, Maggie i Szczyp. Oprócz tego odbędzie się pokaz specjalny w wykonaniu Kramarczyk Team, czyli rowerowych mistrzów. Będzie też czas na tzw. „luźne granie” podczas którego każdy będzie mógł wykazać się swoimi umiejętnościami na skateparku.

Zapraszamy również tych, którzy chcą tylko pooglądać i posłuchać. Spotykamy się z ważnego powodu. Od kilku miesięcy zbieramy środki na leczenie naszej Koleżanki Eweliny Baklarz, która walczy z niezwykle rzadkim i złośliwym nowotworem. W trakcie wydarzenia wolontariusze będą zbierać na ten cel do puszek – zachęca CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Krótko o wykonawcach:
GNOJEK S.A. - to projekt muzyczny tworzony przez Huberta Gnojka, młodego, ale doświadczonego rapera oraz dwóch muzyków nieistniejącej już formacji Hatbreakers – saksofonisty Sebastiana Stecia i gitarzysty Andrzeja Pudlika. Utwory, które tworzą̨, z założenia mają wyróżniać́ się̨ na tle polskiej sceny rapu pieczołowitością̨ komponowanych podkładów muzycznych (często loopowanych i granych na żywo) oraz tekstami, których autorem jest Hubert, ale bywa, że są efektem burzy mózgów całego zespołu. Tematyka, którą podejmuje Gnojek S.A. to tęsknota, śmierć, poszukiwanie absolutu, refleksje z czasów pandemii.

CISA x OUTER - dwójka raperów ze Skawiny. Cisa od 2012 roku zajmuje się muzyką, a od 2017 robi beaty. Outer rapuje od roku. Obaj w swoich tekstach przekazują swoje przeżycia.

MAGGIE – ma za sobą tysiące godzin treningu tanecznego, uczyła się w szkole baletowej w Krakowie i Warszawie. Od kilku lat jej pasją jest też hip-hop, pisze rapowe teksty w języku angielskim i rosyjskim. Uczy się też śpiewu rozrywkowego i klasycznego. Muzyka jest jej największą pasją i z nią wiąże swoje życie.

SZCZYP – Kacper Szczypczyk (Szczyp) ma 17 lat. Przygodę z rapem zaczął niedawno, zaledwie kilka miesięcy temu, ale intensywnie rozwija się w tej dziedzinie. Razem z kumplami założył rozwijający się kanał na YouTubie SDZ nagrania.

 

Przypomnijmy, że 36-letnia Ewelina Baklarz z Frydrychowic nie jest osobą anonimową. Jak pracownik a także jako kierownik Centrum Kultury Sportu i Wypoczynku w Kalwarii Zebrzydowskiej dała się poznać lokalnej społeczności jako życzliwa profesjonalistka, świetna animatorka kultury a prywatnie jako fantastyczna i z poczuciem humoru kobieta.

Niestety w marcu dowiedziała się, że musi zacząć walczyć o życie i wszystko inne przestało mieć znaczenie.

Podczas rutynowej wizyty u lekarza usłyszałam, że muszę zrobić dokładniejsze badania. To był początek końca mojego szczęśliwego życia... Badanie tomograficzne ujawniło scenariusz, którego nie mogłam przewidzieć nawet w najgorszych koszmarach - nowotwór złośliwy nerki. Usłyszałam, że zostało mi kilka lat życia... Przerażenie, rozpacz, zagubienie i jedno pytanie. Co teraz? Już następnego dnia rozpoczęliśmy poszukiwania najmniejszego promienia nadziei. Konieczne okazało się wycięcie nerki, z nadnerczami i węzłami chłonnymi. Czekanie na wynik pobranej próbki było siedzeniem na tykającej bombie. Nowotwór nerkowokomórkowy - bardzo rzadki i bardzo groźny. Na świecie jest tylko 60 przypadków takich jak mój – informuje Ewelina Baklarz

Kolejne badanie tomograficzne wykazało niestety przerzuty do płuc i węzłów chłonnych.

"Dowiedziałam się, że nie ma dla mnie nadziei. W świetle przepisów byłam zbyt zdrowa na rozpoczęcie refundowanego leczenia. Wymagane objawy pojawią się w ostatniej fazie choroby, kiedy leczenie będzie już niepotrzebne... Ostatnią nadzieją jest dla mnie odpłatne leczenie, które przekracza możliwości finansowe naszej rodziny. Najważniejszym etapem takiego leczenia jest​ zastosowanie immunoterapii, która powinna trwać minimum 2 lata, co daje ponad milion złotych... – - dodaje Ewelina.

Ewelina ma 5-letnią córeczkę. Marzy, żeby zobaczyć, jak ona dorasta. Nie poddaje się. Na portalu siepomaga.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy na jej leczenie. Pomóc może każdy, liczy się każda kwota. Pieniądze można wpłacać TUTAJ.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Zosia70 2020-09-04 19:14
Jak mówi mój wujek z Ameryki, najtrudniej jest zarobić pierwszy milion. Później już jakoś leci. Ja od płacenia za leczenia mam NFZ, który wspieram co miesiąc kwotą 480,- zł. Płaciłabym chętnie nawet 485,- zł, żeby nie musieć czytać takich artykułów. Na wszelki wypadek wysyłam majl do NFZ. A czy nasza wadowicka skarbówka o dodatkowych dochodach jest już powiadomiona?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.