Po raz pierwszy od 40 lat nie odbędzie się tegoroczny Bieg Powsinogi, jedna z najstarszych tego typu im
Po raz pierwszy od 40 lat nie będzie Biegu Powsinogi

Po raz pierwszy od 40 lat nie odbędzie się tegoroczny Bieg Powsinogi, jedna z najstarszych tego typu imprez w Polsce. Co się stało?

To na pewno smutna wiadomość dla sporej części kilku pokoleń wadowiczan. Po 40 latach, po raz pierwszy nie odbędzie się Bieg Powsinogi. W ubiegłym roku odbyła się 40. jubileuszowa edycja tego znanego i lubianego wydarzenia. Co się stało?

Na przeszkodzie stanęła pandemia i związane z tym problemy organizacyjne – mówi nam Halina Kulbacka, z TKKF „Leskowiec” Wadowice, organizatora biegu

Jak się dowiadujemy, takie wydarzenie to spore wyzwanie dla organizatorów związane z pozyskaniem sponsorów, zakupem niezbędnych rzeczy, podpisaniem umów - to wszystko było pod wielkim znakiem zapytania jeszcze kilka miesięcy temu, w związku z epidemią koronawirusa i ograniczeniami związanymi z organizacją imprez masowych i sportowych. A takie sprawy załatwia się ze sporym wyprzedzeniem.

Impreza jednak nie umarła i według zapewnień organizatorów, w przyszłym roku ma odbyć się jej kolejna edycja. Niejako na osłodę w tym roku TKKF "Leskowiec" organizuje rajd rowerowy. Więcej o nim TUTAJ.

Przypomnijmy, że Bieg Powsinogi to jeden z najstarszych biegów w Polsce. Jego historia sięga 1979 roku, kiedy TKKF Leskowiec zorganizował Bieg Wadowiczan, który od 1980 przekształcił się w znany wszystkim Bieg Powsinogi: coroczną imprezę rekreacyjno-biegową o zasięgu ogólnopolskim. Zawsze we wrześniu bez względu na pogodę, na stadionie MKS Skawa startują zawodnicy we wszystkich grupach wiekowych.

Od samego początku impreza ta była wielkim wydarzeniem sportowym, który trwale zapisał się w pamięci mieszkańców Wadowic i okolic. Od 1984 roku wadowicki Bieg Powsinogi został włączony do ogólnopolskiego rankingu biegów masowych,a w roku 1993 uzyskał rangę imprezy międzynarodowej i trasa biegu głównego otrzymała atest PZLA. W latach swojej największej świetności corocznie w zawodach na wszystkich dystansach uczestniczyło około 3 000 startujących.

Zobacz: Bieg Powsinogi. Jak to wyglądało kiedyś?

Tak wyglądał Bieg Powsinogi w ubiegłym roku:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Sprawiedliwy 2020-09-03 14:31
A sport to zdrowie
Cytować
+2 #2 ZOCHNA 2020-09-06 12:16
Zaraz, zaraz. To Tour de Pologne mogło się odbyć a Biegi to juz nie? Bo Pandemia?!?!
CHYBA GŁUPOTY NARODU POLSKIEGO
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.