Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał umowę na długo wyczekiwaną budowę Orlika w Choczni przy
Umowa podpisana. W Choczni w 2 miesiące powstanie Orlik!

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał umowę na długo wyczekiwaną budowę Orlika w Choczni przy Szkole Podstawowej nr 2.  Nowy obiekt ma powstać w ciągu dwóch miesięcy, do końca października.

We wtorek (1.09) burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał umowę z Pawłem Gawlikiem, właścicielem Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego „GAWLIK” z Oświęcimia. Zgodnie z umową wykonawca ma tylko 60 dni, aby stare boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 w Choczni zamienić na nowoczesnego orlika ze sztuczną trawą w technologii bezzasypowej o wymiarach 26 na 56 metrów, z nowymi bramkami i nową bramą wjazdową. Sam Orlik to pomysł mieszkańców, którzy dwa lata temu zgłosili go i wybrali go w ramach zadania Budżetu Obywatelskiego.

To będzie pierwszy taki Orlik w regionie.  Nawierzchnia bezzasypowa to trawa IV generacji. Jest produktem nowocześniejszym, łatwiejszym w utrzymaniu oraz dającym większy komfort gry. Istotną cechą są minimalne koszty eksploatacji nawierzchni. Pielęgnacja polega jedynie na usuwaniu większych zanieczyszczeń oraz szczotkowaniu nawierzchni w celu prostowania włókna.

Trawa IV generacji jest łatwa i tania w eksploatacji oraz co istotne, przyjazna środowisku oraz bezzapachowa. Nie wymaga sypania uciążliwego gumowego granulatu, z którym mamy do czynienia na większości orlików.

Koszt inwestycji, która ma zostać zrealizowana do końca października, opiewa na kwotę 585 tysięcy złotych, z czego ponad 150 tysięcy złotych gmina Wadowice pozyskała z Ministerstwa Sportu. Po wybudowaniu Orlika na plac budowy wejdzie kolejny wykonawca, który zamontuje na nim nowoczesne oświetlenie ledowe, tak aby piłkarze z naszej gminy mogli korzystać z obiektu także po zmroku.

W tym miejscu powstanie Orlik:

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 gonzo 2020-09-01 14:31
a niech sobie wybuduje na swoim zadku komu to potrzebne nie ma na co kasy wydawać a kanalizacja w mieście jakieś ławki itp a nie boiska czym on się chwali a gdzie radni może się go boją czy co a tfu z takim włodarzem a won z WADOWIC
Cytować
+11 #2 Wadowiczanin 2020-09-01 16:22
Pewnie to będzie tak szumnie zapowiadana przed wyborami największa hala w Małopolsce tzw. arena wadowice Jaka władza, takie boiska....
Cytować
+4 #3 Jan 2020-09-01 18:47
A żłobka gmina jak nie miała tak nie ma. A rząd się dziwi dlaczego tak mało dzieci się rodzi. No niestety ale są tacy którzy chcą też pracować panie burmistrzu .
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.