W dniach 24-26 sierpnia  w Reńskiej Wsi odbywał się Finał Centralny IX Ogólnopolskiego Turnieju Ch
Kalwarianka zdobyła Mistrzostwo Polski

W dniach 24-26 sierpnia  w Reńskiej Wsi odbywał się Finał Centralny IX Ogólnopolskiego Turnieju Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna. Najlepsi z 11 drużyn okazali się młodzi zawodnicy MKS Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska.

W rywalizacji brali udział w zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi. Aby dotrzeć do turnieju finałowego zawodnicy z Kalwarii Zebrzydowskiej wygrali eliminację województwa Małopolskiego i otrzymali przepustkę do turnieju ogólnopolskiego, na którym spisali się doskonale. W turnieju brało udział 11 drużyn.

Finałowy Turniej podzielony był na eliminancje w grupach, którą MKS Kalwarianka przeszedł jak burza, by następnie w meczu półfinałowym pokonać zespół SP Łoposzno 3:0, a w finale wygrać z Błękitnymi Wronki 1:0.

Zespół do tych sukcesów poprowadził Dariusz Iwanowski, który znany jest z osiągania dobrych wyników z młodszymi zawodnikami, m.in. w czasie całego turnieju młodzi mogli liczyć na mocny doping głownie swoich rodziców.

Turniej Turnieju Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna rozgrywany jest nieprzerwanie od 1984 roku. W Turnieju udział wzięły drużyny:  LUKS RB Głogówek ponadto; AP Champions Oława (dolnośląskie), Jutrzenka Warta (łódzkie), UKS Urszulin (lubelskie), MKS Wkra Żuromin (mazowieckie), GOSRiT Luzino (pomorskie), SP Łopuszno (świętokrzyskie), MLKS Znicz Kłobuck (śląskie), SP Jeziorany (warmińsko-mazurskie), LZS Lubasz (wielkopolskie).

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Nobody 2020-08-29 19:28
Gratulacje dla chłopaków i trenera.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.