Ta wiadomość zapewne ucieszy wielu mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza  społeczności dwóch
Będą nowe hale sportowe przy szkołach powiatowych

Ta wiadomość zapewne ucieszy wielu mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza  społeczności dwóch szkół powiatowych. We wtorek  (18.08) władze powiatu wadowickiego podpisały umowę na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę dwóch hal sportowych - przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach oraz  I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie.

Przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach powstanie hala sportowa na miarę XXI wieku, która wraz z zapleczem  ma  umożliwić korzystanie z boisk dla kilku grup zajęciowych. Będzie wygodniej, nowocześniej i oczywiście skróci się  czas oczekiwania  uczniów na  zajęcia, a co za tym idzie ich plan zajęć.

 

Pracownia projektowa PIK z Żor (wygrała przetarg) zaprojektuje również halę sportową z widownią mobilną przy andrychowskim LO.

Mimo przeciwności, jakie niesie obecny rok nie zwalniamy tempa nie tylko jeśli chodzi o drogi, ale także inwestycje w innych obszarach pracy samorządu powiatowego.„ Kto korzystał z hal sportowych przy andrychowskim „ogólniaku” bądź w wadowickim „Gorzeniu” ten wie, jak potrzebne są tym szkołom nowe obiekty tego typu. Chcemy – bo mówię w imieniu wszystkich członków zarządu powiatu, aby przy tych placówkach powstały nowoczesne hale, które nie tylko usprawnią prowadzenie lekcji, ale zwyczajnie zachęcą i pomogą młodzieży w realizacji sportowych pasji – mówi wicestarosta Beata Smolec.

Wiemy, że to dopiero projekty, ale od nich właśnie wszystko się zaczyna. Jesteśmy zdeterminowani, żeby te hale powstały tak szybko, jak tylko się da – dodaje członek zarządu Mirosław Sordyl.

Łączny koszt wykonania dokumentacji dla budowy obu obiektów to nieco ponad 153 tysięcy złotych brutto. Na wywiązanie się z umowy pracownia z Żor ma czas do połowy grudnia tego roku. Władze powiatu zakładają, że prace przy budowie hal  rozpoczną się w przyszłym roku.

Do tematu będziemy wracać. 

(materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 łopata 2020-08-20 21:00
Gdzie w Gorzeniu będzie ta hala? Chyba nie w miejscu garaży?
Nie byłoby nawet gdzie zapalić fajki, o nocnych orgietkach nie mówiąc.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.