Przez powiat wadowicki przejechali po raz kolejny kolarze piątego, finałowego etap 77. Tour de Pologne.
Kolarze 77. Tour de Pologne znowu przemknęli przez powiat

Przez powiat wadowicki przejechali po raz kolejny kolarze piątego, finałowego etap 77. Tour de Pologne. Mieszkańcy gmin Kalwaria Zebrzydowska, Stryszów i Lanckorona tłumnie witali kolarzy na trasie.

Po piątkowych (7.08) emocjach, kiedy kolarze 77. Tour de Pologne zaczęli trzeci etap w Wadowicach  i jadąc m.in. przez Andrychów mieli do  przejechania ponad 200 kilometrów, w niedzielę (9.08) mieszkańców innej części naszego powiatu czekały podbne emoscje związane tym razem z piątym, finałowym etapem.

Kolarze rozpoczęli wyścig w Zakopanem a zakończyli go w Krakowie, "zahaczajac" m.in. o Lanckoronę, Sronie, Zakrzów, Kalwarię Zebrzydowska i Przytkowice. Tym razem do pokonania mieli 188 kilometrów. Peleton był tłumnie witany na trasie, nie brakowało braw, chorągiewek, czy pomysłowych napisów z nazwą miejscowości, które potem doskonale było widać w telewizji podczas relacji z helikoptera.


Zobacz: Trzeci etap 77. Tour de Pologne wystartował z Wadowic. Kolarze jeszcze do nas powrócą

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Miki 2020-08-10 11:22
Przez gminę Brzeźnicę też przejeżdżali i też ludzie tłumnie kibicowali, co to już nie powiat wadowicki ?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.