Z Wadowic wystartował trzeci etap 77. Tour de Pologne. Kolarze zrobili honorową pętle wadowickimi ulic
Trzeci etap 77. Tour de Pologne wystartował z Wadowic. Kolarze jeszcze do nas powrócą

Z Wadowic wystartował trzeci etap 77. Tour de Pologne. Kolarze zrobili honorową pętle wadowickimi ulicami aby wyruszyć z Łazówki w  200 kilometrową trasę z finiszem w Bielsku-Białej. Jeszcze powrócą do naszego powiatu w piątym etapie.

Wadowice, jako jedna z pięciu miejscowości w Polsce, były miastem startowym 77. wyścigu Tour de Pologne. Nasze miasto było gospodarzem trzeciego etapu. W piątek (7.08) o godzinie 11:30 kolarze wystartowali z wadowickiego rynku, aby zrobić honorową pętlę ulicami: Mickiewicza, Słowackiego, Karmelicką, Placem Kościuszki oraz Jagiellońską, aby ponownie powrócić na plac Jana Pawła II. Startowego strzał z pistoletu dokonał kardynał Stanisław Dziwisz.

Towarzyszyło im grono mieszkańców i kibiców. Na płycie rynku czekał na nich odbudowany pojazd papieski z Muzeum Samochodu Papieskiego JP2 z Kielc, zaproszony tutaj przez samego Czesława Langa. W ten sposób 77. Tour de Pologne nawiązał do setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka.

"Prawdziwe" ściganie rozpoczęło się dopiero po 2,7 kilometra na Łazówce. Uczestnicy wyścigu pojechali w kierunku Wieprza oraz Andrychowa, po 200 kilometrach będą finiszować w Bielsku-Białej. Na trasie trzeciego etapu znajdują się trzy Górskie Premie PZU drugiej kategorii Wielka Puszcza oraz po dwie Górskie Premie PZU pierwszej kategorii – Kocierz i Przełęcz Przegibek, a także dwie Lotne Premie LOTTO w Wilkowicach i Łodygowicach. Przed finiszem peleton pokona trzy rundy w Bielsku-Białej.

Kolarze przejadą przez nasz powiat także w piątym, finałowym etapie Zakopane - Kraków - w niedzielę (9.08) m.in. przez Lanckoronę, Stronie, Zakrzów, Kalwarię Zebrzydowską, Przytkowice, Wielkie Drogi, Kossową, Chrząstowice i Łączany. Tuż po starcie na kolarzy czeka Górska Premia PZU drugiej kategorii Ząb, a później Lotna Premia LOTTO w Czarnym Dunajcu. Na trasie znajdują się także Górska Premia PZU pierwszej kategorii Krowiarki oraz drugiej kategorii Góra Makowska. Później trasa wiedzie w dół, w stronę Krakowa, gdzie zakończy się 77. Tour de Pologne. Zanim to nastąpi kolarze pokonają trzy rundy po 4 kilometry każda i zafiniszują przy Błoniach.

Mapa i czasy przejazdów w powiecie wadowickim piątego finałowego etapu (niedziela 8 sierpnia):

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Polak 2020-08-09 14:39
Dziwisz ma pozwolenie na broń
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.