Pasjonat kolarstwa Bartosz Wojtal z Laskowej (gmina Zator) ma w planach przejazd rowerem mający 137 kilo
Na rowerze przejedzie Mały Szlak Beskidzki. To dla chorej Pauliny

Pasjonat kolarstwa Bartosz Wojtal z Laskowej (gmina Zator) ma w planach przejazd rowerem mający 137 kilometrów Mały Szlak Beskidzki. Wszystko to, aby zachęcić napotkanych ludzi do pomocy dla Pauliny Tomskiej ze Spytkowic, cierpiącą na rzadką chorobę układu nerwowego.

Paulina Tomska to 34-latka ze Spytkowic. Była szczęśliwą osobą - ukończyła szkołę, rozpoczęła pracę i miała u boku ukochaną osobę. Nic nie zapowiadało tragedii. W 2008 roku zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. Po trzech latach nadszedł kolejny rzut choroby, który spowodował niedowład kończyn dolnych. W 2014 roku zaniepokojona brakiem efektów postanowiła zmienić lekarza. Wtedy okazało się, że nie choruje na stwardnienie rozsiane (na które była leczona przez ostatnie 6 lat) tylko na Zespół Devica.

Choroba niszczy rdzeń kręgowy i nerwy wzrokowe, przez co może doprowadzić do ślepoty i porażenia mięśni. Postęp choroby jest spory, Paulina bardzo słabo widzi, ma zaburzone czucie w rękach i całkowity niedowład nóg. Od trzech lat porusza się na wózku inwalidzkim. Jedyną nadzieją na poprawę stanu jej zdrowia był przeszczep komórek macierzystych. Niestety wciąż brakuje na to pieniędzy.

Pasjonat kolarstwa Bartosz Wojtal z Laskowej (gmina Zator) ma w planach przejazd rowerem mający 137 kilometrów Mały Szlak Beskidzki. Wyruszy w trasę 17 sierpnia z Lubonia Wielkiego w Beskidzie Wyspowym, a przejazd zakończy na Straconce w Bielsku-Białej.  Wszystko to, aby zachęcić napotkanych ludzi do pomocy dla Pauliny i do zbiórki potrzebnych pieniędzy.

Kto chce pomóc Paulinie, może zrobić to tutaj: https://zrzutka.pl/su6kaf

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.