Z Wadowic wystartuje trzeci etap 77. Tour de Pologne. Kolarze zrobią honorową pętle wadowickimi ulicam
Trzeci etap 77. Tour de Pologne wystartuje z Wadowic. Zobaczcie szczegóły!

Z Wadowic wystartuje trzeci etap 77. Tour de Pologne. Kolarze zrobią honorową pętle wadowickimi ulicami i pożegnają się z kibicami by wyruszyć w "prawdziwe" ściganie z Łazówki.

Wadowice, jako jedna z pięciu miejscowości w Polsce, po raz pierwszy w historii będą miastem startowym 77. wyścigu Tour de Pologne. Nasze miasto będzie gospodarzem trzeciego etapu, który odbędzie się już w piątek (7.08).

Kolarze wystartują z wadowickiego rynku punktualnie o godzinie 11:15 zrobią honorową pętlę ulicami: Mickiewicza, Słowackiego, Szpitalną oraz Jagiellońską, aby ponownie powrócić na plac Jana Pawła II i pożegnać się z kibicami. Prawdziwe ściganie rozpocznie się dopiero po 2,7 kilometra na Łazówce. Uczestnicy wyścigu pojadą w kierunku Wieprza oraz Andrychowa, po 200 kilometrach będą finiszować w Bielsku-Białej.

Schemat tymczasowej organizacji ruchu w obrębie Placu Jana Pawła II na czas startu wyścigu:

 

Zobacz: Rusza tegoroczny Tour de Pologne. Zobaczcie gdzie i kiedy w powiecie przejadą kolarze
Zobacz: 77. Tour de Pologne w powiecie. Kierowców czekają utrudnienia na drogach

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 JK 2020-08-06 06:50
Wadowice, jako jedna z pięciu miejscowości w Polsce, po raz pierwszy w historii będą miastem startowym 77. - NIE PRAWDA - JEST TO DRUGI START Z WADOWIC .
Cytować
+6 #2 JK 2020-08-06 07:05
Etap 7 - 20 września 2008 : Rabka Zdrój Wadowice > Kraków, 157,6 km. 95,4 km. MIELI STARTOWAĆ Z RABKI ZDRÓJ Z POWODU BARDZO ZLEJ POGODY ETAP SKRÓCILI .START ODBYŁ SIĘ Z WADOWIC DO KRAKOWA . JEST TO DRUGI W HISTORII WADOWIC START TOUR DE POLOGNE .
Cytować
+1 #3 JK 2020-08-06 07:07
Wyścig rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych . Przenikliwe zimno (poniżej 10 stopni Celsjusza, a w Zakopanem nawet kilka stopni) i padający deszcz w znaczący sposób wpłynął na jazdę kolarzy na poszczególnych etapach. Skandalem zakończył się etap czwarty prowadzący z Bielska Podlaskiego do Lublina. Na jedną rundę przed końcem etapu peleton (po raz pierwszy w historii TdP) zrezygnował z dalszej jazdy. Kolarze nie ścigając się wjechali na ostatnią rundę i zaprzestali dalszej jazdy protestując w ten sposób przeciwko decyzjom sędziów o nieuwzględnieni u ich próśb o skróceniu etapu, który i tak dzień wcześniej został oficjalnie skrócony. Kolarze swój protest tłumaczyli tym, iż nie zamierzali rywalizować na śliskich jezdniach w fatalnych warunkach atmosferycznych i narażać się na niebezpieczeńst wo. Sędziowie i organizatorzy postanowili w tej sytuacji uznać etap za nieważny a wszelkie klasyfikacje tego etapu zostały anulowane, wszystkie nagrody przewidziane na 4 etapie nie zostały przyznane, a bonifikaty za lotne premie unieważnione.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.