W weekend odbyła się druga tura zawodów zaliczanych do Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich - M
Małopolska 500-ka za nami

W weekend odbyła się druga tura zawodów zaliczanych do Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich - Małopolska 500-ka. Kto stanął na podium?

W weekend odbyła się druga tura zawodów zaliczanych do Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich - Małopolska 500-ka. Tydzień wcześniej śledziliśmy zmagania w bardzo trudnych warunkach pogodowych, jednak w ten weekend pogoda sprzyjała zawodnikom w osiąganiu bardzo dobrych rezultatów.

Zobacz: 500 kilometrów na rowerach wokół Małopolski. W weekend druga tura

Typowany na jednego ze zwycięzców imprezy, aktualny lider klasyfikacji PP Ultra, Paweł Pieczka nie zawiódł i wykręcając czas 16 godzin 43 minuty ukończył 500-kilometrową pętlę wokół Małopolski jako najszybszy z zawodników. Jako drugi sklasyfikowany został Mariusz Cukierski z czasem 16 godzin 44 minuty.

Należy zaznaczyć, że obaj panowie współpracowali na trasie w celu osiągnięcia tak rewelacyjnych wyników, a różnica czasowa 1 minuty wynikła z tego, że na starcie indywidualnym Paweł Pieczka wyruszył minutę po Mariuszu Cukierskim, a na mecie pojawili się jednocześnie. Ostatnie miejsce na podium zapewnił sobie Paweł Sojecki.

Na trasie rywalizowała także płeć piękna. Zacięta rywalizacja toczyła się o I i II pozycję oraz o ostatnie miejsce na podium. Ostatecznie wygrała Sylwia Kowalska przed Joanną Rumińską, a jako trzecia na metę dojechała Katarzyna Batek-Byrska.

Wszyscy zawodnicy zgodnie podkreślali, że trasa była trudna, lecz jednocześnie bardzo ciekawie poprowadzona, a standard obsługi na najwyższym poziomie. Pozytywne komentarze pozwalają nakreślać już plan przygotowań na przyszłoroczną edycję Małopolskiej 500-ki, a tymczasem zawodnicy przygotowują się już do kolejnych zawodów w cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich, które w ten weekend odbędą się w Parczewie.

(Artur Byrski)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 wektor 2020-07-23 12:14
warto dodać że na tym dystansie średnia prędkość Pawła to 32,1 km/h :o szacun!
Cytować
+5 #2 marianno 2020-07-23 12:41
Gratulacje chłopaki !!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.