Blisko 150 miłośników biegania pokonało 7 kilometrów w charytatywnym biegu dla   Rafała i Eweliny
Podczas biegu uzbierali dla Eweliny i Rafała ponad 25 tysięcy

Blisko 150 miłośników biegania pokonało 7 kilometrów w charytatywnym biegu dla   Rafała i Eweliny, chorujących na nowotwory mieszkańców naszego powiatu. Uzbierano ponad 25 tysięcy złotych!

W niedzielę (19.07) w gminie Mucharz odbył się charytatywny bieg dla walczących o zdrowie dwojga mieszkańców powiatu wadowickiego. Rafał ma dopiero 39 lat i walczy ze złośliwym nowotworem - czerniakiem. Z kolei Ewelina ma dopiero 36 i walczy z niezwykle rzadkim i groźnym nowotworem złośliwym nerwokomórkowym z przerzutami do płuc i węzłów chłonnych (pisaliśmy o niej TUTAJ).

Rodzina, przyjaciele, druhowie ochotnicy, członkowie stowarzyszeń  i lokalna społeczność nie zostawiają ich samych, organizując m.in. właśnie takie wydarzenie.

Bazą biegu  był Wiejski Ośrodek Kultury w Świnnej Porębie. Uczestnicy (a było ich blisko 150 osób) pokonali 7 kilometrów trasy wiodącej drogami  Świnnej Porębu i Kozińca. Wszyscy dobiegli do mety.

Pieniądze dla Eweliny i Rafała zbierane były do puszek za pośrednictwem Stowarzyszenia Mocni Pomocni podczas biegu, przed każdą mszą świętą w Kozińcu, Świnnej Porębie, Jaszczurowej i Mucharzu. Wspólnie uzbierano dokładnie  15 648,03 złote + 10 euro dla Rafała i 10 854,10 złotych dla Eweliny.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.