Za nami pierwsza tura kolarskiego ultramaratonu szosowego Małopolska 500-ka, polegająca na przejeździe
500 kilometrów na rowerach wokół Małopolski. W weekend druga tura

Za nami pierwsza tura kolarskiego ultramaratonu szosowego Małopolska 500-ka, polegająca na przejeździe 500 kilometrową trasą wokół województwa. W weekend druga tura i sporo rowerowych emocji.

W miniony weekend odbyła się pierwsza tura kolarskiego ultramaratonu szosowego Małopolska 500-ka. W sobotę (11.07) w Gorzeniu Dolnym przy restauracji "Czartak" od godziny 7:00 zawodnicy kolejno wyruszali w liczącą 500 kilometrów trasę prowadzącą wokół naszego województwa.

Skrajnie trudne warunki pogodowe (ciągłe opady deszczu oraz temperatura spadająca do 6 Celsjusza) bardzo utrudniały i tak wyczerpujący przejazd. Jako pierwszy na mecie, niesiony dopingiem sporej grupy publiczności, w niedzielę (12.07) przed 3:00 nad ranem zameldował się Paweł Mamcarczyk uzyskując czas przejazdu 19 godzin 48 minut. Na drugim miejscu sklasyfikowano Pawła Chwałę, a jako trzeci na mecie pojawił się Bogusław Porzuczek.

Małopolska 500-ka jest imprezą sportową zaliczaną do Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich. Tegoroczna edycja odbywa się w dwóch terminach: 11-12 oraz 18-19 lipca.

Dzięki nadajnikom GPS zamontowanych w rowerach uczestników można ich śledzić na trasie w trakcie rywalizacji na stronie https://m500.1008.pl/

Już w tą sobotę (18.07) na starcie pojawią się kolejni zawodnicy z całej Polski aby walczyć o punkty rankingowe w PP Ultra.


(Artur Byrski)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.