To już piąty rok z rzędu zorganizowano w naszym regionie Gwiazdę Południa, najbardziej emocjonując
Wielki finał w Wadowicach. 150 zawodników stanęło na starcie Gwiazdy Południa

To już piąty rok z rzędu zorganizowano w naszym regionie Gwiazdę Południa, najbardziej emocjonującą w kraju górską etapówkę. Czterodniowe ściganie przyciągnęło 150 zawodników, finał odbył się w Wadowicach.

150 zawodników z całej Polski stanęło na starcie Gwiazdy Południa – pierwszego w tym roku etapowego wyścigu MTB w Polsce. Czterodniowe ściganie rozpoczęło się na terenie Stryszawy w czwartek (9.07). Pierwszą formą rywalizacji była indywidualna jazda na czas. Stryszawa była też gospodarzem drugiego, piątkowego (10.07) etapu. Następnie peleton przeniósł się do Makowa Podhalańskiego. Gwiazda Południa zakończyła się w niedzielę (12.07) w Wadowicach.

 

Wadowicki etap wiódł zboczami Leskowca, przejazdem przez rezerwat Madohora i w okolicach Gronia Jana Pawła. Na dystansie Pro na zawodników czekało 7 000 m, a na ½ Pro – 4 000 m przewyższeń. Dzięki podziałowi na dwa dystanse (1/2 Pro jest krótszy oraz łatwiejszy, podczas gdy Pro wymaga już sportowych umiejętności), w Gwieździe Południa mogli wystartować także i ci, którzy nie trenują codziennie. Dla wielu zawodników, gdy już odetchnęli na mecie i nacieszyli się pamiątkowym medalem przyznawanym tym, którzy uporali się ze wszystkimi czterema etapami, to właśnie ta finałowa trasa okazywała się najbardziej satysfakcjonująca.

Dodatkowo, mieszkańcy Wadowic mogli wziąć udział w etapie, który odbywał się u nich – bez konieczności startu w całej czterodniowej etapówce.

Częścią niedzielnych zawodów były dziecięce, darmowe zawody Gwiazdka Południa. Wystartować mogli w nich dzieci od 3 do 13 lat.

Pełne wyniki wyścigu znajdziecie na stronie: https://www.gory.zamanagroup.pl/

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Rty 2020-07-13 18:54
Ciekawe kto śmierci po zawodnikach na szlaku posprząta
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.