19 lipca w gminie Mucharz odbędzie się charytatywny bieg.  Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony
Pobiegną dla Eweliny i Rafała

19 lipca w gminie Mucharz odbędzie się charytatywny bieg.  Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony dla chorych na nowotwory Rafała i Eweliny. Pierwotnie zaplanowano również marsz nordic walking, ale z przyczyn niezależnych od organizatorów, odwołano go.

Rafał ma dopiero 39 lat i walczy ze złośliwym nowotworem - czerniakiem. Z kolei Ewelina ma dopiero 36 i walczy z niezwykle rzadkim i groźnym nowotworem złośliwym nerwokomórkowym z przerzutami do płuc i węzłów chłonnych (pisaliśmy o niej TUTAJ).

Rodzina, przyjaciele, druhowie ochotnicy, członkowie stowarzyszeń  i lokalna społeczność nie zostawiają ich samych. 19 lipca w gminie Mucharz odbędzie się charytatywny bieg i  Dochód wydarzenia zostanie przekazany dla Eweliny i Rafała na walkę z chorobą.

Pierwotnie miał się również odbyć marsz nordic walking, jednak jak poinformowali organizatorzy, z przyczyn niezależnych, marsz zostaje odwołany.

Wszystkie chętne osoby zapisane na marsz zapraszamy na bieg. Przepraszamy za utrudnienia – zachęcają organizatorzy.

Start biegu o dystansie około 7 kilometrów odbędzie się o 10:00 przy Wiejskim Domu Kultury w Świnnej Porębie (limit uczestników 120 osób). Z kolei start marszu  nordic walking o godzinie 15:00 przy Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu (limit uczestników 100 osób).

Pieniądze będą zbierane do puszek za pośrednictwem Stowarzyszenia Mocni Pomocni podczas biegu i marszu, przed każdą mszą świętą w Kozińcu, Świnnej Porębie, Jaszczurowej i Mucharzu.

Zapisy na bieg: Marta Czechowicz (telefon 508 789 248)
Zapisy na marsz: Jolana Siemieniec (telefon 502 387 994).

 

AKTUALIZACJA (ŚRODA, 15 LIPCA 2020 11:45)

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Zosia70 2020-07-15 17:38
Telewizor gaszę codziennie po pierwszym chorym dziecku, na które zbierają pieniądze. A ile da Ksiądz Proboszcz? A może pobiegnie? Od płacenia za leczenia mamy NFZ. Ja płacę na tę firmę co miesiąc 480,- zł. Może ktoś z biegnących zanim wyruszy zapyta Pana Posła Kaczyńskiego z Wadowic, dlaczego NFZ nie zapłaci za leczenie Eweliny i Rafała?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.