Na wadowicki Orlik zawitała reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu, która swój setny mecz  towarzys
30 bramek wpadło w rocznicowym meczu na Orliku!

Na wadowicki Orlik zawitała reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu, która swój setny mecz  towarzyski zagrała z oldbojami Zaskawianki Wadowice. Gospodarze po zaciętej walce przegrali, jednak nie wynik w tym spotkaniu był najważniejszy...

W niedzielę (5.07) do Wadowic  zawitała reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu, która swój setny mecz  towarzyski zagrała z oldbojami Zaskawianki Wadowice na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły. Wszystko zaczęło się sześć lat temu w Wadowicach. To właśnie wtedy reprezentacja Polski plus 35 w Futsalu zagrała pierwszy mecz szlakami Jana Pawła II, mierząc się z oldbojami Zaskawianki Wadowice. Spotkanie zaczęło się zwycięstwem 15:5 reprezentacji. Po sześciu latach doszło do rewanżu.

Mecz pierwotnie miał się odbyć w maju podczas uroczystości 100-lecia urodzin w Wadowicach, jednak ze względu na stan epidemii zostało przełożone właśnie na niedzielę (5.07). Łatwo nie było: pogoda dopisała i panował 30 stopniowy upał.

Spotkanie zakończyło wysokim zwycięstwem reprezentacji Polski 26:4. Drużyny wystąpiły w następującym składzie: Zaskawianka: P. Piwowarczyk, P.Daniec, B. Zając, M.Kokoszka (2 bramki), G.Warmuz, R.Szymonek, M.Cholewa, S.Jończyk, W.Nowak, K.Szczotka, S.Mrugacz, M.Zychowicz (1) , T.Mikołajczyk (1). Trener: Ł. Konefał. Polska: T. Porwet (1), A. Dobrowolski, B. Karlak, S. Paljon, W. Andruszewski (1), K.Borowy (1), M. Byrczek (1), D.Maślona (1), M. Kubanek (1), J. Kostarczyk (3 bramki), R. Cierpiński (3), Ł. Kwapisz (2), W. Ziółowski (3), K. Stalmasiński (2), T. Paździor (4 bramki), M. Melzer (2), J.Pławny (1).

Jak mówią piłkarze, nie wynik był tutaj jednak najważniejszy.

Byliśmy m.in. w Wiedniu, Sztokholmie, Berlinie, Monachium, w Antwerpii, Coventry, Paryżu oraz w całej Polsce, w szczególności w Małopolsce. Razem uzbierało się 99 spotkań, setny mecz nie mógł się odbyć w innej miejscowości jak w Wadowicach, gdzie wszystko się zaczęło – mówił Tomasz Porwet, selekcjoner reprezentacji Polski.

Wydarzenie odbyło się w sympatycznej i rodzinnej atmosferze. Dla najmłodszych  przygotowano specjalny sportowy tor, za którego pokonanie czekały drobne upominki od gminy Wadowice. Z kolei w przerwie spotkania kibice mogli podziwiać występ Andrzeja Kukli, mistrza żonglerki, który 22 lata temu ustanowił rekord Guinessa, podbijając piłkę przez 3 godziny i 50 minut!

Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu istnieje od 1995 roku i jest oficjalną drużyną Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tym roku świętuje zatem 25-lecie istnienia. W kadrze grają byli zawodnicy piłki halowej, ale także piłkarze znani z boisk trawiastych.

Organizatorami spokania był Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Wadowicach, animatorzy Orlika w Wadowicach oraz LKS Zaskawianka Wadowice. Puchary oraz poczęstunek dla obu drużyn ufundowała Gmina Wadowice.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.