Rozegrali 99 meczów szlakami Jana Pawła II, podróżując nie tylko po Polsce, ale po całej Europie. 
Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu zagra swój setny mecz w Wadowicach!

Rozegrali 99 meczów szlakami Jana Pawła II, podróżując nie tylko po Polsce, ale po całej Europie.  Już 5 lipca do Wadowic zawita reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu, która swój setny mecz  towarzyski zagra z oldbojami Zaskawianki Wadowice na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły.

Wszystko zaczęło się sześć lat temu w Wadowicach. To właśnie wtedy reprezentacja Polski plus 35 w Futsalu zagrała pierwszy mecz szlakami Jana Pawła II, mierząc się z oldbojami Zaskawianki Wadowice. Spotkanie zaczęło się zwycięstwem 15:5 reprezentacji. Po sześciu latach dojdzie do rewanżu.

Postanowiliśmy wtedy, że wszystkie spotkania do końca 2014 roku będziemy rozgrywać szlakami Jana Pawła II, w miejscowościach ściśle związanych z naszym Papieżem. Okazało się jednak, że tych szlaków jest tak wiele, że podążamy nimi już 6 lat! Byliśmy m.in. w Wiedniu, Sztokholmie, Berlinie, Monachium, w Antwerpii, Coventry, Paryżu oraz w całej Polsce, w szczególności w Małopolsce. Razem uzbierało się 99 spotkań, setny mecz nie może się odbyć w innej miejscowości jak w Wadowicach, gdzie wszystko się zaczęło – opowiada Tomasz Porwet, selekcjoner reprezentacji Polski

Mecz pierwotnie miał się odbyć w maju podczas uroczystości 100-lecia urodzin w Wadowicach, jednak ze względu na stan epidemii zostało przełożone na najbliższą niedzielę (5.07). Pierwszy gwizdek tego arcyciekawie zapowiadającego się spotkania zabrzmi o godzinie 11:00 na wadowickim orliku (ulica Błonie).

Urząd Miejski zachęca do kibicowania i przychodzenia całymi rodzinami. Dla najmłodszych  zaplanowano specjalną strefę gier i zabaw sportowych, a jednym z gości wydarzenia będzie mistrz żonglerki Andrzej Kukla, który wystąpi dla nas w przerwie spotkania.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu istnieje od 1995 roku, a od 2010 roku jest oficjalną drużyną Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tym roku świętuje zatem 25-lecie istnienia. W kadrze grają byli zawodnicy piłki halowej, ale także piłkarze znani z boisk trawiastych.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Prawda 2020-06-30 10:33
ciekawe gdzie może na arenie idiotów ?
A nie stop przecież jest lekko odnowiony stadion po poprzedniku
Jak już przebija sie przez miasto w ruinie to może zagrają haha
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.