Po przeszło trzech miesiącach przerwy związanej z epidemią koronawirusa, Kryta Pływalnia "Delfin" w
Wadowicki basen już otwarty po przerwie. Są jednak ograniczenia

Po przeszło trzech miesiącach przerwy związanej z epidemią koronawirusa, Kryta Pływalnia "Delfin" w Wadowicach wznawia działalność. Obowiązują jednak nowe zasady i środki bezpieczeństwa.

12 marca w związku z zaleceniami sanitarnymi związanymi z epidemią koronawirusa, w całej Polsce zamknięto baseny i pływalnie. Pod koniec maja rząd ogłosił IV etap odmrażania gospodarki, w śród obiektów, które od 6 czerwca mogły zostać ponownie otwarte znalazły się właśnie te wodne przybytki

Dobra wiadomość dla miłośników pływania! Od czwartku (26.06) po przeprowadzeniu wymaganych badań wody, po ponad trzymiesięcznej przerwie ponownie wznawia działalność Kryta Pływalnia "Delfin" w Wadowicach. Jak to bywa niestety w obecnych czasach, na nieco innych zasadach.  Pływalnia przygotowała nowy regulamin funkcjonowania aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i użytkownikom, a pracownicy Urzędu Miejskiego w Wadowicach dokonali w czwartek (25.06) ścisłej kontroli placówki pod względem bezpieczeństwa sanitarnego.

Obecnie z pływalni może korzystać maksymalnie 61 osób jednocześnie. Jak zapewnia dyrektor placówki Wiesław Ramos, w okresie letnim przy sprzyjającej temperaturze drzwi wejściowe do obiektu pozostaną otwarte, co pozwoli unikać ich dotykania. Wchodzący są zobowiązani do zakrywania nosa i ust aż do momentu wejścia do szatni mokrej (przebieralni). Przy wejściu do budynku należy zdezynfekować dłonie korzystając z funkcjonalnego bezdotykowego pojemnika z płynem do dezynfekcji, a kolejne punkty dezynfekcji znajdują się w szatni odzieży wierzchniej, w szatni mokrej – przy umywalkach oraz przy kasie.

Podczas poruszania się po obiekcie obowiązuje zachowanie 2 metrów odległości pomiędzy użytkownikami – strefy zachowania odległości oznakowane są na taśmą na posadzce i ścianach. Po każdym użytkowniku wyznaczony pracownik będzie dokonywać dezynfekcji szafek, półek, ławek, poręczy, powierzchni sanitarnych i innych miejsc ogólnodostępnych.

Każda osoba odwiedzająca pływalnię zobowiązana jest do zapoznania się z nowym regulaminem funkcjonowania i do ścisłego stosowania się do obowiązujących zasad.

Przypomnimy, że również od 15 czerwca ponownie otwarto nowy kryty basen w Andrychowie.  Tu również obowiązuj nowy regulamin i wytyczne:

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.