W całej Polsce, również w powiecie wadowickim, po kilkumiesięcznej przerwie związanej z epidemią ko
Po przerwie ruszyły siłownie i kluby fitness

W całej Polsce, również w powiecie wadowickim, po kilkumiesięcznej przerwie związanej z epidemią koronawirusa otwarte są m.in. siłownie i kluby fitness. Są jednak ograniczenia i zalecenia.

Na ten dzień czekało sporo miłośników sportu.  W sobotę (6.06) w ramach IV etapu odmrażania gospodarki po epidemii koronawirusa ruszają po kilkumiesięcznej też m.in. kina, teatry, opery a także  baseny, siłownie, kluby fitness, parki rozrywki, sauny, solaria i salony masażu oraz tatuażu.

Są jednak ograniczenia. W siłowni, klubie fitness, w zależności od powierzchni, dopuszcza się ograniczoną liczbę klientów w pomieszczeniach (1 osoba na 10 m2). Z zaleceń każde urządzenie używane przez klienta powinno być po zakończonym ćwiczeniu dezynfekowane zaś sprzęty do ćwiczeń muszą stać w odpowiednich odległościach od siebie (przynajmniej 1,5 metra).

W parku rozrywki "cały personel parku jest wyposażony i przestrzega używania maseczki, przyłbic, rękawiczek". Wśród zaleceń jest też m.in. bieżące dezynfekowanie, nie rzadziej niż co godzinę, toalet, wind, blatów, klamek, poręczy, uchwytów, kołowrotków, biletomatów oraz innych, często dotykanych powierzchni.

Rząd przypomina, że niezależnie od wytycznych dla poszczególnych branż, stopniowy powrót do normalności nie zwalnia ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pamiętać należy m.in. o zachowaniu 2-metrowej odległość od innych w przestrzeni publicznej, zasłanianiu nosa i usta w zamkniętych przestrzeniach w miejscach publicznych, czy ścisłym przestrzeganiu zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi, polegających np. na dezynfekcji rąk.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.