Kolarze 31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków przejadą przez gminę Andryc
Kolarze przejadą przez gminę Andrychów

Kolarze 31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków przejadą przez gminę Andrychów, gdzie będą zmagać się m.in. na Przełęczy Kocierskiej.  Wyścig miał odbyć się w czerwcu, jednak ze względu na epidemię koronawirusa został przeniesiony na wrzesień.

We wrześniu, a nie w czerwcu, jak początkowo planowano, odbęcie się tegoroczna, 31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków. Na przeszkodzie stanęła epidemia koronawirusa.

Zmieniamy datę wyścigu, ale nie chcemy z niego w tym roku absolutnie rezygnować. Dlatego zdecydowaliśmy, że przekładamy start i liczymy, że tegoroczne edycja naszej imprezy się odbędzie. Nowy, wrześniowy termin zawodów został już wpisany do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego – powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego Waldemar Krenc.

Trasa a także liczba etapów się nie zmieni. Kolarze mają wystartować 9 września z rynku w Sanoku. Po czterech dniach rywalizacji 12 września dotrą do Łodzi. W sumie zaplanowano pięć etapów po przeszło 700 kilometrów dróg w pięciu województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i łódzkim.

W IV etapie ze Skawiny do Jaworzna, który odbędzie się 11 września, kolarze przejadą przez gminę Andrychów, m.in. przez Przełęcz Kocierską, gdzie czeka ich premia górska.

Tegoroczny wyścig ma być ważnym sportowym akcentem obchodów 40. rocznicy powstania NSZZ Solidarność.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków jest rozgrywany od 1990 roku. Wyścig jest zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. Od 2015 roku posiada kategorię UCI 2.2.W wyścigu startują polskie grupy kolarskie oraz grupy zagraniczne z dywizji UCI Continental Teams. Organizatorem wyścigu jest NSZZ „Solidarność” Regionu Łódzkiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich oraz władzami miast, przez które przejeżdża wyścig. Wyścig odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.