Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek piłkarskich w sezonie 2019/20
Koniec piłkarskiego sezonu. Wszystko przez koronawirusa

Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek piłkarskich w sezonie 2019/20 w ligach od IV do niższych. Na przeszkodzie w dalszej grze stanęła epidemia koronawirusa.

W czwartek (7.05) po kilku tygodniach niepewności wśród piłkarzy i kibiców, Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z decyzją prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez te związki we wszystkich kategoriach wiekowych zostają odwołane.

Wprowadzone przez rząd ograniczenia związane z epidemią koronawirusa w kraju uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie.

Kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych – czytamy w komunikacie PZPN.

 

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.