W Małopolsce ponad 78,4 tysięcy płatników zostało zwolnionych z opłacenia składki za marzec 2020 r
ZUS zwolnił w Małopolsce już 152,6 milionów złotych składek

W Małopolsce ponad 78,4 tysięcy płatników zostało zwolnionych z opłacenia składki za marzec 2020 roku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zatwierdził zwolnienia na łączną kwotę przeszło 152,6 milionów złotych.

Krakowski oddział ZUS zatwierdził zwolnienie składki za marzec na 73 milionów złotych, co jest najwyższą kwotą w województwie. Skorzystało z tego zwolnienia 35,6 tysięcy osób. W sądeckim ZUS zwolniono 19,6 tysięcy płatników na łączną kwotę 34,6 miliona złotych. Pozostałe placówki ZUS w Małopolsce zatwierdziły zwolnienia: chrzanowska  (pod który podlega wadowicki inspektorat)–  dla 12,9 tysiąca przedsiębiorców na kwotę 25,4 miliona złotych oraz tarnowska – dla 10,3 tysięcy płatników na kwotę 19,6 miliona złotych.

W całym kraju zwolniono ze składki za marzec niemal 800 tysięcy przedsiębiorców. A łączna kwota zwolnienia przekroczyła 1,6 miliarda złotych.

Wnioski o pomoc z tarczy antykryzysowej są traktowane priorytetowo. Do ich rozpatrywania został uruchomiony specjalny system. To ułatwia i przyśpiesza pracę. Podobny był już wykorzystany przy realizacji wniosków o przejście na emeryturę.

Jeżeli przedsiębiorca jest uprawniony do zwolnienia z opłacenia składek, to zadłużenie zniknie z konta. Otrzyma także informację na PUE. ZUS decyzję wydaje tylko w przypadku odmowy zwolnienia.

Pomimo ustawowych zapisów, które dają ZUS czas na rozpatrzenie wniosków (tj. 30 dni od złożeniu dokumentów rozliczeniowych za ostatni miesiąc podlegający zwolnieniu) są one już analizowane i będą sukcesywnie realizowane.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.