W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach odbył się pierwszy gminny Turniej Szachowy. W impre
Turniej szachowy w tej szkole cieszył się sporym zainteresowaniem

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach odbył się pierwszy gminny Turniej Szachowy. W imprezie wzięli uczniowie ze szkół z gminy Kalwaria Zebrzydowska.

W środę (22.01) w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach odbył się pierwszy gminny Turniej Szachowy w którym wzięło udział 13 uczniów klas I-III ze szkół podstawowych i 33 uczniów klas IV-VIII. Oprócz uczniów z Brodów na turnieju byli reprezentanci szkół z Kalwarii Zebrzydowskiej, Stanisławia Dolnego Kępki, Stanisławia Dolnego Dolany, Przytkowic i Barwałdu Górnego.

W pierwszej grupie wiekowe pierwsze miejsce zajął Stanisław Chabrowski z Przytkowic, drugie Karol Smajek z Przytkowic zaś trzecie Wojciech Kowalczuk z Przytkowic.

W drugiej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął Dawid Jaromin ze Stanisławia Dolnego Dalany, drugie miejsce Wiktoria Sermak z Brodów zaś trzecie Łukasz Król ze Stanisławia Dolnego Dolany

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w turnieju i pamiątkowe smycze, które będą przypominały uczniom o imprezie.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim podzielonych na dwie grupy wiekowe. Nad poprawnością rozgrywek czuwali Ewelina Brózda i Marek Hordziej.
Uroczyste rozpoczęcie turnieju uświetnili swoją obecnością burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty i Teresa Wypiór z wydziału ds. Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu
– informuje nas Jacek Wojewodzic ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach.

 

(MJW)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.