Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to jak obiecuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, do końca rok
Orlik w Choczni ma powstać do końca tego roku

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to jak obiecuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, do końca roku w miejsce starego boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 w Choczni powstanie nowoczesny Orlik.

Stare boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 w Choczni lata świetności ma już za sobą. To się ma wkrótce zmienić.

W jego miejsce powstanie nowoczesny Orlik i to jedyny taki w regionie. Właśnie ogłosiliśmy przetarg! Do 14 października czekamy na oferty wykonawców – poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

To pomysł mieszkańców , którzy w ubiegłym roku zagłosowali na taki projekt podczas wyboru inwestycji z Budżetu Obywatelskiego. Boisko z polem gry o wymiarach 56 na 26 metrów ma się  wyróżniać wśród innych tego typu obiektów nawierzchnią. Ma być na nim zastosowana trawa syntetyczna w technologii bezzasypowej. To rozwiązanie jest dużo wytrzymalsze od tego zastosowanego np. na Orliku w Wadowicach. Docelowo boisko ma również posiadać oświetlenie.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obiekt powstanie do końca tego roku. Jego całkowity koszt ma wynieść około 700 tysięcy złotych.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.