Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedziła  para taneczna Mateusz Stawowy i Sara Silva. Augustyn Orm
Tancerze Mati i Sara jadą na mistrzostwa świata. Odwiedzili burmistrza

Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedziła  para taneczna Mateusz Stawowy i Sara Silva. Augustyn Ormanty  zaprosił młodych tancerzy, by pogratulować im ostatnich osiągnięć, przekazać drobne upominki i zapewnić o wsparciu gminy w listopadowych mistrzostwach świata w Turcji.

Przypomnijmy, że 22 września Mateusz Stawowy i Sara Silva zostali Mistrzami Polski Juniorów Młodszych w kombinacji 10-tańców Kleczew 2019. Puchar i tytuł Mistrzów Polski Mati z Sarą odebrali 10 razy. Mati i Sara to też aktualni wicemistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz Wicemistrzowie w tańcach standardowych kategorii Juniorów Starszych ( 14-15 lat). Warto zaznaczyć, że wywalczonymi tytułami zapewnili sobie nominację na Mistrzostwa Świata w tańcach latynoamerykańskich World Championships, które odbędą się w listopadzie w Turcji.

Mateusz Stawowy to mieszkaniec Barwałdu Górnego i uczeń szkoły podstawowej im. Karola Wojtyły, jego partnerką jest Sara Silva. Tańczą ze sobą prawie 8 lat, trenują i pogłębiają swoją pasję codziennie.

Para może pochwalić się też wieloma tytułami w tym Mistrzostwem Polski, sukcesy odnoszą również na arenie międzynarodowej wygrali Turnieje w Budapeszcie, Brnie, Helsinkach, są zwycięzcami wszystkich turniejów w swojej kategorii w Polsce w jakich wystąpili w latach 2017-2018!

Swoje wielkie możliwości i wielki talent poparty pracą pokazali też „World of Dance”, po tym występie podbili serca fanów i sympatię Polski. Byli też m.in. zwycięzcami Europejskiego Children Grand Prix 2018 ( na 87 par) oraz finalistami pierwszej edycji programu TV Polsat World of Dance Polska jako jedyna para tańca towarzyskiego.

Parę będzie można zobaczyć 31 października w czasie otwarcia sali gimnastycznej w Barwałdzie Górnym.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 Łaaaał 2019-10-04 19:28
Łaaaał brawoo!!!! Mega super. Gratulacje mistrzowie.taki e newsy to ja rozumiem.
Cytować
-3 #2 robiq78 2019-10-04 20:00
A w tle zdjęcie burmistrza z Prezydentem Długopisem... Jest się czym chwalić. Co na to władze PSL, którego burmistrz jest członkiem? Czy publiczne pokazywanie zdjęcia z osobą, która za nic ma demokracje czy konstytucję RP jest w porządku?
Cytować
+4 #3 Tata 2019-10-05 20:06
Pani Stawowa niczego sobie mama ;-)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.