Już po raz siódmy w Andrychowie odbył się charytatywny Bieg Po Serce Zbója spod Złotej Górki. Setk
Setki uczestników Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki. To wszystko dla Karolinki

Już po raz siódmy w Andrychowie odbył się charytatywny Bieg Po Serce Zbója spod Złotej Górki. Setki uczestników wzięło udział w imprezie, na której zbierane były pieniądze na rehabilitację Karolinki z Roczyn.

W niedzielę (15.09) w centrum Andrychowa odbyła się już po raz siódmy impreza charytatywna pod nazwą Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki. Wydarzenie jest wyjątkowe,  ponieważ uczestniczyć może w nim każdy bez względu na wiek, stan zdrowia czy też sprawność fizyczną.

Jak co roku organizatorzy wyznaczyli dwie trasy: trasa pieszą, którą można było pokonywać w dowolnym tempie, spacerem, biegiem, pojedynczo lub w grupie oraz trasę rowerową przeznaczona  dla rowerzystów jak również dla osób poruszających się na deskorolce, rolkach czy hulajnodze. Nie liczył się czas przebycia tych tras lecz ilość pokonanych okrążeń.

Start poprzedziła rozgrzewka, którą poprowadził team Jakuba Wendy z klubu iFitt. Setki biegaczy wyruszyły kilka minut po godzinie 12:00 wyznaczonymi trasami.

Bieg jest charytatywny. Pieniądze jakie zostały zebrane podczas niego będą przeznaczone na leczenie Karolinki Fiałek z Roczyn. U dziewczynki w trzeciej dobie życia doszło do zatrzymania oddechu i krążenia w skutek czego ma problemy z napięciem mięśniowym. Maleństwu założono rurkę tracheotomijną oraz endoskopową gastrostomie PEG, przez którą podawane jest jedzenie. Rozwój psychoruchowy jest znacznie opóźniony. Karolinka wymaga rehabilitacji.

W ubiegłym roku uczestnicy zbierali pieniądze dla Bartusia. 15 października ubiegłego roku burmistrz Andrychowa Tomasz Żak przekazał mamie chłopca, symboliczny czek na kwotę 23 223,61 złotych. Ile udało się zebrać w tym roku, dowiemy się wkrótce.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.