Ponad 400 wadowiczan i mieszkańców okolicznych miejscowości stanęło na starcie rajdu Małopolska Tou
Wadowice były przez cały dzień rowerową stolicą Małopolski!

Ponad 400 wadowiczan i mieszkańców okolicznych miejscowości stanęło na starcie rajdu Małopolska Tour. Nie zabrakło też zapierających dech pokazów akrobatycznych, trialowych a także coś dla ducha: koncertu zespołu Happysad. Wadowice stały się rowerową stolicą Małopolski!

W niedzielę (8.09) do Wadowic zawitał rajd rowerowy w ramach Małopolska Tour organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Pierwszy rajd odbył się w niedzielę 28 lipca, ostatni, czwarty wyjazd zaplanowano właśnie w papieskim mieście.

Rajd organizowany był na kilku różnych trasach o różnym dystansie i trudności do wyboru. Chyba każdy znalazł coś dla siebie. Dla uczestników przygotowano pakiety zawierające numery startowe, koszulki rajdowe, wodę i bloczki na posiłki. Rajd cieszył się bardzo dużą popularnością. Wzięło w nich udział ponad 400 miłośników dwóch kółek!

Medale i nagrody dla najlepszych zawodników wręczali m.in. burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, wiceprzewodnicząca sejmiku Małopolski Iwona Gibas oraz nasi radni wojewódzcy Filip Kaczyński i Rafał Stuglik.

Rajdowy dzień z Małopolska Tour w każdym mieście zostaje zwieńczony darmowym występem popularnych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Tak było również i u nas: o godzinie 19:00 wystąpił niekwestionowany lider muzyki alternatywnej- zespół Happysad, który porwał publiczność swoim znanym i energetycznym repertuarem.

Rajdowi towarzyszyło sporo atrakcji o tematyce rowerowej, m.in.: Akademia Bezpiecznego Rowerzysty, pokazy Dirt Jumping, pokaz historii rowerów, Freestyle Bicykl, pumptruck - Mobilny Tor Grawitacyjny, strefa dla dzieci, symulator jazdy na rowerze, serwis rowerowy, blender bike, strefa gastronomiczna, wypożyczalnia rowerów czy strefa fizjoterapii.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Rybaa 2019-09-09 11:32
To Kalwarii nie byli?
Cytować
+3 #2 RYBA 2019-09-09 12:36
Nie był Kalwarii w Piątek daje gminie Wadowice podwyżki cen za śmieci w Niedzielę udaje Greka i się bawi.
Cytować
+5 #3 Piotr123 2019-09-09 15:40
Przedwyborcze wręczanie medali. Świta przyjechała tylko na to.
Cytować
+1 #4 Jola z Nowego Sącza 2019-09-09 17:48
Wszyscy uczestnicy na rowerach brudni ale szczęśliwi że ukończyli krótszą lub dłuższą trasę bawili się świetnie . Mimo kiepskiej na początku pogody uśmiech towarzyszył każdemu. Przyjechałam z daleka , poznałam wielu fajnych szjbajków. Dzięki .
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.