Drużyna Wichrów Beskidu w składzie Mariusz Ciapa, Łukasz Pułka i Bartłomiej Pojnar zajęła zasłu
Trzecie miejsce ekipy z Wichrów Beskidu w morderczym 12 godzinnym biegu

Drużyna Wichrów Beskidu w składzie Mariusz Ciapa, Łukasz Pułka i Bartłomiej Pojnar zajęła zasłużone, trzecie miejsce w najdłuższym dystansie ultra maratonu (100 km biegu) w tegorocznej edycji festiwalu biegów pod nazwą Siedmiu Dolin w Krynicy.

W sobotę (7.09) w Krynicy odbył się coroczny festiwal biegów pod nazwą Siedmiu Dolin. Na najdłuższym dystansie ultra maratonu drużynowego (100 kilometrów biegu, limit czasu 17 godzin)  wystartowała drużyna z powiatu wadowickiego Wichry Beskidu T.R. w składzie: Mariusz Ciapa, Łukasz Pułka i Bartłomiej Pojnar.

Po 12 godzinach 20 minutach w tym składzie dotarli do mety zajmując znakomite, trzecie miejsce!

Bieg 7 Dolin na dystansie 100 km jest, podobnie jak w roku ubiegłym, eliminacją do najsłynniejszego na świecie ultramaratonu Ultra-Trail du Mont-Blanc. Osiągając w limicie metę w Krynicy-Zdróju, można jednocześnie uzyskać 3 punkty  kwalifikacyjne do UTMB.      

Warto dodać biegacze Wichry Beskidu T.R. mają już na koncie sporo osiągnięć w różnych zawodach w całej Polsce.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.