W poniedziałek (02.09) o godzinie 10:00 otwarto dla wszystkich nowy, kryty basen w Andrychowie. Pierwszy
To pierwsi klienci andrychowskiego basenu. Już otwarty dla wszystkich chętnych

W poniedziałek (02.09) o godzinie 10:00 otwarto dla wszystkich nowy, kryty basen w Andrychowie. Pierwszym klientem był andrychowianin Szymon, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4, który pojawił się tutaj wraz ze swoją mamą.

Tydzień temu, w sobotę 24 sierpnia odbyło się oficjalne, hucznie otwarcie nowej, tym razem krytej pływalni w Andrychowie. Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak sam ochoczo skoczył do wody jako pierwszy w spodniach, koszuli i krawacie, przepływając długość basenu w towarzystwie młodych pływaków.

W poniedziałek (02.09) o godzinie 10:00 otwarto nowy obiekt dla wszystkich. Pierwszym klientem był Szymon wraz mamą, który po rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie do której uczęszcza, przybył godzinę przed otwarciem pływalni aby skorzystać z okazji i z niej skorzystać. Tym bardziej, że jest miłośnikiem tego sportu.

Z nowego, tym razem krytego basenu mogą korzystać wszyscy zainteresowani w godzinach od 6:15 do 21:40. Warto dodać, że w niedzielę (31.08) tegoroczny sezon zakończył odkryty basen w Andrychowie. Pogoda dopisała, co skutkowało brakiem miejsc na parkingach, potężnymi kolejkami do kasy i trudnością ze znalezieniem wolnego miejsca na koc czy ręcznik.

Zobacz: Znamy cennik krytego andrychowskiego basenu. Jest konkurencyjnie do Wadowic
Zobacz: Po skoku burmistrza Tomasza Żaka do basenu trzeba będzie w nim wymienić wodę?
Zobacz: Burmistrz Andrychowa jako pierwszy wskoczył do nowego basenu

Przypomnijmy, że nowy andrychowski basen powstał przy ulicy Włókniarzy, w miejscu zlikwidowanego targowiska i w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4, której będzie on służyć m.in. w nauce pływania. Niecka basenu ma 25 metrów, z sześcioma torami na całą długość. Obiekt ma też dwa krótsze, 15-metrowe tory wraz z brodzikiem, zjeżdżalnią, jacuzzi i sauną. Na piętrze jest też siłownia i sale fitness. W pobliżu przygotowano również parking.

Pływalnia ma pełnić nie tylko funkcje edukacyjne dla dzieci ze szkół, ale również rekreacyjne dla mieszkańców. Andrychów ma już jeden basen, tyle, że odkryty i czynny jedynie w sezonie wakacyjnym. Nowa pływalnia będzie czynna przez cały rok.

Inwestycję wartą ponad 27 milionów złotych wykonało przez ponad rok Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Pływalnią zarządza niedawno powstały Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki.

(AS)
(zdjęcia: MOSKiT Andrychów)

(AS)
(zdjęcia: MOSKiT Andrychów)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 stefan 2019-09-02 21:02
"Na piętrze jest też siłownia i sale fitness."
Co za bzdury? Na jakim piętrze? Czy ktoś z portalu był na basenie, że pisze takie głupoty.
Cytować
0 #2 Spoko 2019-09-03 11:47
Super łaźnia miejska część użytkowników idzie odmoczyć kilkunastodniow y brud
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.