W Skawinkach podczas IV memoriałowego Biegu Lucka poświęconego tragicznie zmarłemu maratończykowi, m
IV Bieg Lucka pretekstem do wmurowanie kamienia węgielnego pod stadion w Skawinkach

W Skawinkach podczas IV memoriałowego Biegu Lucka poświęconego tragicznie zmarłemu maratończykowi, mieszkańca tej miejscowości, wmurowano kamień węgielny pod przyszły stadion.

IV memoriałowy Bieg Lucka rozpoczął się w niedzielę (11.08) od mszy świętej w intencji śp. Lucjana Chorążego, która została odprawiona w kościele parafialnym w Skawinkach. Przypomnijmy, że Lucjan, 35-letni ultramaratończyk, mieszkaniec Skawinek (gmina Lanckorona) zginął 15 lutego 2015 roku w wieku 35-lat podczas biegu w okolicach Babiej Góry.

Pierwszym biegiem, który wystartował był bieg dzieci – odbywający się w różnych kategoriach wiekowych. W samo południe zaś nastąpił wspólny start biegu Głównego, biegu Rekreacyjnego i Nordic Walking. Sygnał do startu zawodników dał Wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata, który całe przedsięwzięcie objął honorowym patronatem – wsparł finansowo organizatorów oraz ufundował puchary dla zwycięzców.

Wójt wraz z organizatorami wręczał nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach. Atmosfera była bardzo rodzinna i piknikowa. Szczególnie cieszy duży udział dzieci w Biegu Lucka. We współpracę z organizatorami włączył się także Gminny Ośrodek Kultury, który przygotował stanowisko, gdzie dzieci mogły rysować, puszczać bańki, a animatorki wykonywały wszystkim chętnym dzieciom piękne rysunki na rączkach i buziach. Klub Senior+ w Lanckoronie wykonał dla zwycięzców poszczególnych kategorii ponad 20 wielkich kwiatów z bibuły.

Najważniejszym jednak wydarzeniem było poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego pod planowaną budowę stadionu sportowego w Skawinkach.

W tej uroczystości wzięli udział m.in.: wiceprzewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego Iwona Gibas, radny Sejmiku Wojewódzkiego i przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Filip Kaczyński, starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz, wójt Stryszowa Szymon Duman, przewodniczący Rady Gminy Lanckorona Ryszard Frączek, wiceprzewodniący Rady Gminy Lanckorona Tadeusz Wyka, radni Rady gminy Lanckorona ze Skawinek: Jan Chorąży i Bogdan Chorąży, skarbnik gminy Lanckorona Barbara Miska, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Maria Turek, sołtys Skawinek Ryszard Gonet,prezes KS „Korona” Skawinki Artur Pająk, były sołtys Skawinek Piotr Chorąży oraz mieszkańcy Skawinek i zgromadzeni kibice.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przybyłych gości przez wójta, który przybliżył genezę powstania stadionu w Skawinkach, przypomniał również, że to właśnie drużyna piłki nożnej klubu KS „Korona” bez obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia awansowała do A klasy. Włodarz przypomniał również sukcesy dzieci i młodzieży ze Skawinek na polu sportowym oraz wyraził nadzieję, że nowy obiekt sportowy pozwoli jeszcze lepiej rozwijać talenty sportowe w Skawinkach. Po poświęceniu i wmurowaniu kamienia węgielnego, do którego została przez Wójta zaproszona również rodzina śp. Lucka Chorążego Wójt obwieścił, że zamierza poddać pod obrady Rady Gminy ideę nazwania nowego obiektu imieniem śp. Lucka Chorążego i wyraził nadzieję, że zostanie to przyjęte przez Radę przez aklamację.

Na budowę stadionu gmina uzyskała aż 50% dofinansowanie całej inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Duży wkład w uzyskanie dotacji wniosło zaangażowanie Radnego Sejmiku Wojewódzkiego i Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Filipa Kaczyńskiego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.