15 września odbędzie się kolejna, jubileuszowa 40. edycja jednego z najstarszych biegów w Polsce - Og
W tym roku jubileuszowy, czterdziesty Bieg Powsinogi

15 września odbędzie się kolejna, jubileuszowa 40. edycja jednego z najstarszych biegów w Polsce - Ogólnopolskiego Biegu Powsinogi. Jak zwykle w programie biegi na 5 i 15 kilometrów, biegi dla dzieci i liczne atrakcje. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału.

Bieg Powsinogi to jeden z najstarszych biegów w Polsce. Jego historia sięga 1979 roku, kiedy TKKF Leskowiec zorganizował Bieg Wadowiczan, który od 1980 przekształcił się w znany wszystkim Bieg Powsinogi: coroczną imprezę rekreacyjno-biegową o zasięgu ogólnopolskim. Zawsze we wrześniu bez względu na pogodę, na stadionie MKS Skawa startują zawodnicy we wszystkich grupach wiekowych.

Od samego początku impreza ta była wielkim wydarzeniem sportowym, który trwale zapisał się w pamięci mieszkańców Wadowic i okolic. Od 1984 roku wadowicki Bieg Powsinogi został włączony do ogólnopolskiego rankingu biegów masowych,a w roku 1993 uzyskał rangę imprezy międzynarodowej i trasa biegu głównego otrzymała atest PZLA. W latach swojej największej świetności corocznie w zawodach na wszystkich dystansach uczestniczyło około 3 000 startujących.

Zobacz: Bieg Powsinogi. Jak to wyglądało kiedyś?

Tegoroczny bieg będzie wyjątkowy. Jubileuszowy 40. Ogólnopolski Bieg Powsinogi odbędzie się w niedzielę 15 września i jak zawsze rozpocznie się o 11:07.  Bieg przeznaczony jest zarówno dla dzieci i młodzieży szkolnej, którzy będą mogli zmierzyć się na dystansach krótkich (50 m – 1,5 km), biegaczy dystansów długich (5 km, 15 km) oraz dla rodzin które wezmą udział m. in. w Sztafecie Rodzinnej i wielu innych konkurencjach.

Regulamin imprezy oraz inne niezbędne informacje dostępne są na stronie organizatora TUTAJ.

AKTUALIZACJA (WTOREK, 3 WRZEŚNIA 2019 13:40)

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.