Dziewczyny reprezentujące OSP Przytkowice wyjeżdżają na Międzynarodowe Spotkania Młodzieżowych Dru
Dziewczyny z  OSP Przytkowice wyjeżdżają na olimpiadę do Szwajcarii!

Dziewczyny reprezentujące OSP Przytkowice wyjeżdżają na Międzynarodowe Spotkania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.  W Martigny w Szwajcarii wystąpi nich łącznie około 50 zespołów.

Druhowie z całego świata, zawody te określają  jako Strażacka Olimpiada CTiF, impreza rozpoczyna się już niedzielę (14.07)  w Martigny w Szwajcarii, wystąpi tutaj łącznie około 50 zespołów.  Olimpiada potrwa do 21 lipca, najważniejszym dniem będzie czwartek 18 lipca kiedy to odbędą się finałowe występy, wcześniej dziewczyny odbędą kilka sesji treningowych, a piątek jest dniem promocji regionów.  Olimpiada będzie to też doskonała okazja do wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości a także doskonała okazja do promocji gminy Kalwaria Zebrzydowska i województwa Małopolskiego.

Tuż przed wyjazdem do Szwajcarii z drużyna MDP Przytkowice  spotkał się burmistrz Augustyn Ormanty, który życzył ekipę powodzenia w Szwajcarii zapewniając, że  cała gmina trzyma  kciuki za ich udany występ.  Gmina Kalwaria Zebrzydowska finansowano wsparła przygotowania  i występ.  W pomoc  w organizacji wyjazdu w zaangażowało się również województwo małopolskie, z  drużyną kilka dni temu spotkał się wicemarszałek województwa  Łukasz Smółka, a także Komeda Główna Państwowej Straży Pożarnej i Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Przypomnijmy, że w ostatnich Ogólnopolskich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF drużyna MDP Przytkowice sekcja dziewcząt  wywalczyła Wicemistrzostwo  Polski i tym samym zakwalifikowała się na Olimpiadę Strażacką, otrzymując okazję do rywalizacji w międzynarodowym gronie.

Bezpośrednia relacje z wyjazdu kibice będą mogli śledzić na FB Gminy Kalwaria Zebrzydowska i OSP Przytkowice.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 kl 2019-07-13 15:25
:D ładsnie wygladaja
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.