Wadowicki magistrat unieważnił kolejny, czwarty już przetarg na budowę Wadowickiego Centrum Rekreacji
Magistrat unieważnił kolejny, czwarty już przetarg na Wadowickie Centrum Rekreacji

Wadowicki magistrat unieważnił kolejny, czwarty już przetarg na budowę Wadowickiego Centrum Rekreacji na stadionie MKS Skawa.

Urząd Miejski w Wadowicach unieważnił kolejny przetarg na gruntowną przebudowę stadionu MKS Skawa, gdzie według planów ma powstać tzw. Wadowickiego Centrum Rekreacji. To pomysł poprzedniego włodarza Wadowic  Mateusza Klinowskiego, na który gmina uzyskała nawet  dotację unijną w kwocie 4,6 milionów złotych.

Miasto zaplanowało na tą inwestycję 6,5 miliona złotych, do kolejnego, czwartego już przetargu, nie zgłosiła się żadna firma. Biorąc pod uwagę kwoty, jakie zaproponowały podmioty biorące udział w poprzednich przetargach (najniższa 12,7 miliona ale były też wyższe), wychodzi na to, że za te pieniądze, które chce przeznaczyć gmina, nie da się wykonać tej inwestycji.

Przypomnijmy, że budowę Wadowickiego Centrum Rekreacji zaplanowano w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Na powierzchni ponad 2 ha ma powstać arena lekkoatletyczna wraz z boiskiem do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych przykryte halą pneumatyczną o wymiarach 36x54 m (w miejscu obecnych kortów tenisowych) oraz plac zabaw z minigolfem i labiryntem o długości około 100 metrów. Na arenie będzie można trenować kilkanaście konkurencji lekkoatletycznych, w tym skok w dal i trójskok, skok wzwyż oraz pchnięcie kulą, a bieżnia z 6 torami umożliwi przeprowadzanie zawodów w biegach płaskich, przez płotki oraz z przeszkodami (na łuku powstanie bowiem specjalny rów z wodą). Ostatnim „sportowym” elementem będzie strefa sportów aktywnych z torem rowerowym, skateparkiem i strefą fitness. Ten teren uzupełni też pawilon gastronomiczny z tarasem oraz promenada. Całość uzupełnią alejki, zieleńce, ławki, stojaki rowerowe, oświetlenie i monitoring… a nawet strefa relaksu z 25 hamakami. Pomyślano też o aspekcie ekologicznym – na całym terenie nie zabraknie urządzeń do przetwarzania energii słonecznej, tzw. drzew solarnych, a na dachu pawilonu – paneli solarnych.

Jak zapowiadał były już burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, inwestycja miała zakończyć się do 2020 roku, ale na razie nie ma chętnych, którzy by to zrobili. Burmistrz Bartosz Kaliński nie jest chyba do niej przekonany, bo w tej okolicy hucznie zapowiadał w wyborach halę widowiskowo-sportową Arena Wadowice. O niej na razie zrobiło się cicho...

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Madjafakier 2019-07-11 11:34
Pewnie jakby nie te pierdzistołki ze Skawy to by to już dawno zrobili...
Cytować
-2 #2 normalność 2019-07-11 11:57
będzie za to obiecana przez nowego burmistrza ARENA WADOWICE - największa Arena sportowa w okolicy. Nawet ówczesny minister sportu Witold Bańska zapewniał Wadowiczan, że inwestycja ruszy po wyborach jak wygra kandydat PiS-u! Wiec nie ma obaw musimy tylko chwilkę poczekać....:)
Cytować
+11 #3 olo 2019-07-11 12:52
PiS to się nadaje huśtać jaja bykom!
Cytować
-14 #4 Mati 2019-07-11 13:08
Póki co ,słynne ławki z palet mamy....Klinows ki 4 lata potrzebował na nie....i póki co jeszcze roku nie ma odkąd Kalinski, obecny burmistrz jest wlodarzem.Dla takich złośliwych ludzi jak Wy to pasowaloby dorobić jeszcze parę lawek i wystarczy.I zgromadzić miliony w budzecie nie inwestując w nic.
Cytować
-3 #5 Jaja 2019-07-11 13:10
Cytuję olo:
PiS to się nadaje huśtać jaja bykom!
póki co to twój ex wlodarz husta. ... hahaha
Cytować
+2 #6 Wątpliwości 2019-07-11 15:25
Myślenie Mateusza:
1. Prawie 10 mln za park który był dużo mniejszy i nie wymagał aż takiego nakładu pracy w dodatku dół parku jest totalnie nie ruszony (chaszcze, trawy, nawet ścieżek nie ma takich jak w górnej części itd.)

2. Tylko 6,5 mln na centrum rekreacji :D :D :D gdzie widać gołym okiem jest nieporównywalni e więcej do wykonania

Ile miasto straciło renowacji parku ??? Dlaczego wcześniejsze wyceny parku mówiły o kwocie 5 mln...

Zacznijmy zadawać pytania
Cytować
0 #7 misiek 2019-07-13 07:14
liczycie przeliczacie kto ile i na co wydal......
a ja osobiscie mam to w du.. kto ile ukradl i na co wydal
obecny stadion to porazka miasta, klepanka i wstyd dla miasta
to ze zdjecia i opisu wyglada dobrze

dlaczego w europie moga byc ladne bieznie lekkoatletyczne ??? ludzie wchodza na nie nawet za dodatkowymi oplatami i korzystaja, nikt ku.. nie narzeka. Tylko to mongolskie miasto ma zawsze problem...

zal mi Was
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.