Powiat wadowicki uruchomił trzy siłownie zewnętrzne: przy I LO w Wadowicach,  przy wadowickim CKZiU 
Trzy siłownie zewnętrzne przy szkołach średnich dla mieszkańców

Powiat wadowicki uruchomił trzy siłownie zewnętrzne: przy I LO w Wadowicach,  przy wadowickim CKZiU  nr 1 oraz CKZiU w Andrychowie. Wszystkie obiekty są ogólnodostępne.

Powiat wadowicki postanowił zachęcić młodzież do aktywności fizycznej i wybudował im przy szkołach siłownie zewnętrzne, są one ogólnodostępne więc tak naprawdę skorzystać zn ich może każdy. W maju otwarta została siłownia zewnętrzna przy I LO w Wadowicach, w czerwcu zaś podobne  obiekty otwarto przy wadowickim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Andrychowie.

Siłownia przy wadowickim "Gimplu" kosztowała 64 tysiące złotych i posiada 5 urządzeń: sztangę do wypychania, surfera do ćwiczenia rąk, trenażera, rower do ćwiczenia rąk lub nóg oraz orbitreka podwójnego na pylonie.

Z kolei siłownia przy wadowickim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 kosztowała 106 tysięcy złotych i składa się m.in. z trenażera, koła tai-chi małego, sztangi do wypychania oraz roweru do ćwiczenia rąk lub nóg.

Natomiast przy CKZiU w Andrychowie  przy ulicy Starowiejskiej można korzystać m.in. z wyciągu z ciężarkiem, trenażera ramion oraz urządzeń dwu i trzystanowiskowych. Tu koszt siłowni wyniósł ponad 140 tysiące złotych.

Większość tych środków powiat pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Po le 2019-07-05 21:07
Podciaganie na drazku... Niby popularne cwiczenie, ale gdzie mozna znalezc taki publiczny drazek???
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.