W piątek (31.05) już po raz dwudziesty  odbył się Ogólnopolski Rajd Pieszy, Bieg i Rajd Rowerowy na
Już po raz 20 taki rajd

W piątek (31.05) już po raz dwudziesty  odbył się Ogólnopolski Rajd Pieszy, Bieg i Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła II. Wzięło w nim udział prawie 300 miłośników aktywności fizycznej.

Celem imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Szkoła dla Regionu - LKS „Orkan” wraz z Zespołem Szkół CKU w Radoczy było dziękczynienie za pontyfikat polskiego papieża, uczczenie 20. rocznicy nadania placówce w Radoczy imienia Jana Pawła II, poznanie szlaków beskidzkich oraz popularyzacja turystyki, biegania i jazdy na rowerze jako najprostszej formy aktywności fizycznej. Łącznie w rajdzie wzięło udział prawie 300 uczestników.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia, w związku z długotrwałymi opadami deszczu, grupom turystycznym zmieniono nieco przebieg trasy. Biegacze i rowerzyści nie mieli jednak „taryfy ulgowej” i swoje zmagania sportowe tradycyjnie zakończyli na Groniu Jana Pawła II.

Po przejściu pierwszego etapu trasy, grupy turystyczne uczestniczyły we Mszy świętej w kościele parafialnym św. Aleksego w Ponikwi, którą odprawił ks. Henryk Pyka. Po liturgii wszyscy udali się na gorący poczęstunek do „Czartaka”, gdzie wręczono puchary i nagrody rzeczowe dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach, jak i nagrody specjalne.

Spotkanie zaszczyciła swoją obecnością przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska, która wraz z dyrektorem Zespołu Szkół CKU w Radoczy Stanisławem Gliwą i Józefem Łasakiem wręczyła puchary najlepszym zawodnikom oraz nagrody specjalne.

Puchar Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego Filipa Kaczyńskiego trafił do Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej jako najliczniejszej reprezentacji sportowców. Przewodnicząca Rady Powiatu w imieniu starosty Eugeniusza Kurdasa wręczyła także puchar Starosty Wadowickiego, który otrzymała Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach jako najliczniejsza grupa turystów. Nagroda specjalna dla „najbardziej doświadczonego” zawodnika - puchar Dyrektora Zespołu Szkół CKU w Radoczy - trafiła w ręce Zenona Glanowskiego.

Wyniki klasyfikacji końcowej:

Bieg /kategoria szkoły/
Dziewczęta:
1. Maria Chorąży  I miejsce
2. Julia Frączek  II miejsce
3. Paulina Pieczara  III miejsce

Chłopcy:
1. Dawid Zapalski I miejsce
2. Kamil Balonek  II miejsce
3. Gerard Tymoszuk  III miejsce        

Bieg /kategoria open/
Mężczyźni:
1. Dariusz Szmigiel  „Truchtacz” Mysłowice  I miejsce
2. Stanisław Orlicki   „Orzeł” Rudze  II miejsce
3. Zenon Ulanowski   TKKF Czeladź   III miejsce

MTB open
1. Paweł Powroźnik   Brzezinka Górna I miejsce
2. Paweł Zawiła   Stryszów  II miejsce
3. Robert Bury   Radocza III miejsce

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Zarząd Powiatu w Wadowicach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomicach.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.