CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Uczniowski Klub Sportowy Sokolik zapraszają na piąty bieg charytat
Biegacze pomagają chorej Tosi. Po raz piąty charytatywny bieg na Golgotę

CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Uczniowski Klub Sportowy Sokolik zapraszają na piąty bieg charytatywny na Golgotę. To charytatywne przedsięwzięcie, którego celem jest pomoc Tosi, mieszkanki Przytkowic, dla której jedynym ratunkiem był przeszczep wątroby.

W sobotę 27 kwietnia już po raz piąty w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się charytatywny bieg na Golgotę. Start to parking przy klasztorze, meta zaś to Wzgórze Ukrzyżowania na kalwaryjskich dróżkach.

Biegacze będą pomagać Tosi Uwer, mieszkance Przytkowic. Warunkiem uczestnictwa jest wykupienie cegiełki w postaci numeru startowego. Tosia urodziła się w 28 tygodniu ciąży z wagą zaledwie 800 gramów. Przez pierwsze dwa miesiące dzielnie walczyła o życie pod respiratorem. Niestety długotrwałe leczenie mające na celu ratowanie jej życia uszkodziło wątrobę do tego stopnia, że jedynym ratunkiem dla dziewczynki okazał się przeszczep wątroby.

Od września ubiegłego roku przebywała na Oddziale Intensywnej Terapii w Centrum Zdrowia Dziecka walcząc o życie po raz drugi. 16 października 2018 roku Zespół Transplantologiczny w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie przeprowadził rodzinny przeszczep wątroby, który trwał 12 godzin. Tosia do 18 roku życia będzie musiała przyjmować drogie leki oraz odbyć kosztowną rehabilitacja, która pozwoli jej na prawidłowy rozwój.

Program Zawodów:

10:00 - 11:30 -  zapisy i wydawanie numerów startowych
11:30 - 12:00 -  msza święta w intencji Tosi w Kaplicy św. Rafała
12:30 - start wspólny wszystkich konkurencji
14:15 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie na parkingu przy Klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę  27 kwietnia w godzinach od 10:00 do 15:00. Pierwszych 5 uczestników każdej kategorii (kobiety i mężczyźni), którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowy medal.

Zwycięzcy w konkurencjach generalnych od I do III miejsca otrzymają pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Każda osoba, która ukończy bieg w przewidzianym limicie czasowym, zostanie również uczestnikiem konkursu, w którym zostaną rozdane nagrody rzeczowe. Uczestnik biegu może otrzymać tylko jedną nagrodę w konkursie. Aby otrzymać nagrodę należy uczestniczyć osobiście podczas trwania konkursu. Każdy uczestnik, który ukończy bieg, będzie miał równe szanse na otrzymanie nagrody. Konkurs rozpocznie się po ukończeniu biegu przez uczestników wszystkich konkurencji.

W tegorocznej edycji biegu charytatywnego na Golgotę nagrodą główną będzie rower ufundowany przez jedną z lokalnych firm.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.