Koszykarze z wadowickiej Skawy nie wywalczyli awansu do drugiej ligi. Przegrali wszystkie trzy spotkania
Koszykarze nie zdobyli drugiej ligi ale  weekend był świętem koszykówki

Koszykarze z wadowickiej Skawy nie wywalczyli awansu do drugiej ligi. Przegrali wszystkie trzy spotkania ale i tak weekend był wielkim świętem koszykówki. Na sali wadowickiej "czwórki" nie zabrakło setek kibiców, którzy wspierali naszą drużynę.

W weekend miłośnicy koszykówki mieli swoje święto: koszykarze Skawy Wadowice dostali się do półfinałowego turnieju kwalifikacyjnego i walczyli o awans do II Ligi. Mało tego: PZKosz przyznał im prawo organizacji jednego z turniejów półfinałowych, zawody odbyły się w hali wadowickiej "czwórki"! O awans oprócz Skawy walczyły AZS PWSTE Jarosław, King BC Szczecin a także AZS Politechnika Poznań.

Skawa Wadowice zagrała w składzie: Michał Grządziel, Bartłomiej Jędrzejowski, Piotr Kunowski, Kamil Olszanecki, Wojciech Pabich, Filip Rejowski, Bartosz Sierp, Dawid Sikora, Sebastian Skrok, Tomasz Styranko, Wojciech Świerkosz, Wiktor Woźniak oraz Jakub Wróbel.

Niestety koszykarze Skawy Wadowice nie zdołali wywalczyć drugiej ligi: przegrali wszystkie trzy spotkania, chociaż walczyli dzielnie i do zwycięstwa, zwłaszcza w spotkaniu z drużynami z Poznania i Szczecina niewiele brakło.

Awans do turnieju finałowego wywalczyły zespoły: King BC Szczecin oraz AZS PWSTE Jarosław, które zakończyły rozgrywki z identyczną liczbą pięciu punktów, co AZS Politechnika Poznań, ale miały lepszy bilans zdobytych do straconych koszy.

Turniej półfinałowy kończymy na ostatnim miejscu niestety bez wygranej. Pozostał spory niedosyt, bo dwa mecze były na pewno w naszym zasięgu. Za sobotnią niemoc w meczu z Jaroslawiem przepraszamy, bo nikt z nas do tej pory nie wie, co się z nami działo. Dziękujemy kibicom za wsparcie i wszystkim osobom i sponsorom którzy przyczynili sie do organizacji tego turnieju. Liczymy że koszykówka w naszym mieście stanie się bardziej popularna i zachęcamy młodych do uprawiania tej dyscypliny w Skawie i klubach z naszego rejonu – mówi nam trener koszykarzy Skawy Piotr Kunowski.

Wyniki:

AZS PWSTE Jarosław

52 - 73

King BC Szczecin

MKS Skawa Wadowice

77 -83

AZS Politechnika Poznań

King BC Szczecin

69 -70

AZS Politechnika Poznań

AZS PWSTE Jarosław

67 - 49

MKS Skawa Wadowice

AZS Politechnika Poznań

68 - 80

AZS PWSTE Jarosław

MKS Skawa Wadowice

64 - 70

King BC Szczecin

Na pocieszenie Skawa otrzymała jedną z indywidualnych nagród: statuetkę dla najlepszego asystenta turnieju (23 asysty) otrzymał trener, Piotr Kunowski. Mimo niepowodzenia, dopingujących kibiców naszej drużyny nie brakowało i kilkaset osób wypełniło trybuny praktycznie do ostatniego miejsca.

Turniej został rozegrany przy współorganizacji gminy Wadowice pod honorowym patronatem burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego. Portal WadowiceOnline.pl był jednym z patronów medialnych wydarzenia.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.