Rzecznik Dyscyplinarny PZPN zakazał trzem sędziom piłkarskim z Podokręgu Wadowice w Małopolskim Zwi
Dalszy ciąg afery korupcyjnej. Trzech sędziów piłkarskich z regionu zawieszonych

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN zakazał trzem sędziom piłkarskim z Podokręgu Wadowice w Małopolskim Związku Piłki Nożnej prowadzeniu meczów. To dalszy ciąg afery korupcyjnej w powiecie wadowickim.

Jak już informowaliśmy, Prokuratura okręgowa prowadzi śledztwo w sprawie korupcji i ustawianiu meczów piłki nożnej Małopolskiego Związku Piłki Nożnej - Podokręg Wadowice. Jak ustalili śledczy, do przestępstwa miało dojść wiosną 2016 roku. W toku postępowania wydano postanowienia o przedstawieniu zarzutów trzem osobom, pełniącym funkcję sędziów piłkarskich, działających z upoważnienia MZPN Podokręg Wadowice, dotyczące przyjęcia korzyści majątkowej lub obietnicy korzyści w zamian za zachowania, mogące mieć wpływ na wynik oraz przebieg tych zawodów. Trzem innym podejrzanym osobom przedstawiono zarzuty wręczenia sędziom piłkarskim łapówki lub jej obietnicy w zamian za ustawianie wyników meczów. wszyscy podejrzani po zatrzymaniu, przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów, wyszli już na wolność.

Zobacz: Korupcyjna afera w lokalnej piłce nożnej. Zatrzymano trzech sędziów

Jest ciąg dalszy tej sprawy. Rzecznik Dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski, po zapoznaniu się z otrzymanym w poniedziałek (18.03) pismem z 7 marca tego roku Prokuratury Okręgowej w Krakowie, postanowił o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec sędziów piłkarskich Podokręgu Wadowice w Małopolskim Związku Piłki Nożnej: Krzysztofowi W., Damianowi S. oraz Piotrowi K. w postaci zakazu prowadzenia meczów piłkarskich do czasu rozpoznania sprawy przez Komisję Dyscyplinarną PZPN.

Zastosowany środek zapobiegawczy ma związek z zarzutami korupcji w piłce nożnej przedstawionymi wyżej wymienionym sędziom piłkarskim w związku z meczami piłki nożnej klasy A organizowanymi przez Podokręg Wadowice Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Postępowaniem wyjaśniającym prowadzonym przez Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN w tej sprawie, objęci są również, działacze klubów sportowych klasy „A” Podokręgu Wadowice, których mecze prowadzili wyżej wskazani sędziowie piłkarscy.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 gonzo 2019-03-20 13:26
I JAK TU OGLĄDAĆ SPORT WSZĘDZIE AFERY I DLATEGO JUŻ OD PONAD 20 LAT NIE OGLĄDAM ŻADNEGO SPORTU
Cytować
+1 #2 Mateusz 2019-03-20 17:13
Jeszcze chwila i nie będzie miał kto męczy prowadzić.. Ale jak przez prawie 15 lat grania ich człowiek przeżywał na boisku fryzjerami to się im nie podobało. Zamknąć zburzyć wysadzić zaorać ten Wadowicki związek a góra powinna takie kary nałożyć żeby tym degeneratom się już nie chciało sięgać po nie swoje
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.