Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radni podejmą decyzję o powołaniu Miejskiego Ośrod
W Andrychowie powstanie Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radni podejmą decyzję o powołaniu Miejskiego Ośrodka Sportu Kultury i Turystyki. MOSKiT będzie miał wiele zadań, ale przede wszystkim będzie gospodarzem wszystkich gminnych obiektów sportowych.

Jak poinformowały Nowiny Andrychowskie, za tydzień, w czwartek (28.02) radni Rady Miejskiej w Wadowicach podejmą decyzję o powołaniu Miejskiego Ośrodka Sportu Kultury i Turystyki. MOSKiT będzie miał wiele zadań, ale przede wszystkim będzie gospodarzem wszystkich gminnych obiektów sportowych. Nowa instytucja ma zacząć swoją działalność już od 1 maja tego roku, który w 100-lecie „Beskidu” ma być „Rokiem Sportu” w Andrychowie.

Celem działalności MISKiT ma być organizacja, upowszechnianie i dbanie o rozwój sportu, kultury i turystyki wśród mieszkańców gminy Andrychów, a w szczególności wśród dzieci i młodzieży, współtworzenie warunków dla działań zmierzających do rozwoju sportu, kultury i turystyki, współpraca z innymi podmiotami samorządu terytorialnego oraz organizacjami pozarządowymi realizującymi zadania z zakresu sportu, kultury i turystyki oraz budowa pozytywnego wizerunku gminy Andrychów na terenie kraju i za granicą.

Do zadań MOSKiT należeć będzie też zarządzanie i administrowanie obiektami i urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi oraz prowadzenie w nich działalności sportowo-rekreacyjnej, gastronomicznej i noclegowej i zagospodarowanie obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych w potrzebne urządzenia oraz konserwacja tych obiektów.

Pracownicy MOSKiT-u będą się też zajmować organizacją imprez, upowszechnianiem i rozwojem sportu, kultury fizycznej, turystki i rekreacji na terenie całej gminy Andrychów. Jego działalność adresowana jest tak samo dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 OMg 2019-02-21 11:34
A W Ciulowiach wymyślona Arena przy lidlu hahahaha


A i 8k tępych ludzi :D
Cytować
0 #2 ja 2019-02-21 14:17
Cytuję OMg:
A W Ciulowiach wymyślona Arena przy lidlu hahahaha


A i 8k tępych ludzi :D

jeszcze musisz dołożyć 7k głosujących na Klinowskiego
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.