W dniach od 5 do 9 stycznia roku, reprezentacja MDS Polska wzięła udział w szkoleniu w centrali Mastro
Realna Samoobrona MDS – zgrupowanie szkoleniowe w Belgii. Wadowiczanie też tam byli

W dniach od 5 do 9 stycznia roku, reprezentacja MDS Polska wzięła udział w szkoleniu w centrali Mastro Defence System  w Charleroi w Belgii. W składzie tym był nasz instruktor Wadowickiego Klubu Seido Karate – Kyoshi Rafał Czapla.

Szkolono się intensywnie pod kierunkiem samego Freda Mastro oraz jego asystenta Jimmiego. Uczetnicy odwiedzili Hannut, Braine L' Alleud - gdzie Jimmy prowadzi swój ośrodek, oraz oczywiście kwaterę główną MDS, gdzie treningi prowadzi twórca systemu - Fred Mastro.

Wielkim honorem były specjalne, zamknięte treningi, poświęcone  grupie, wśród której był nasz instruktor Wadowickiego Klubu Seido Karate – Kyoshi Rafał Czapla. Program był bardzo obszerny: nóż, duszenia, ataki różnego rodzaju, sposoby obezwładnienia agresora, obrona siebie i członka rodziny oraz ćwiczenia z zachowań i taktyki w razie zagrożeń.

To był bardzo pracowity czas, który dał nam wielką frajdę ze wspólnego trenowania z naszymi kolegami z Belgii. Dał nam również nową dawkę wiedzy dla nas i naszych studentów – mówi nam Rafał Czapla.

Czym jest MDS? MDS nie jest kolejną metodą walki wręcz tylko kompletnym systemem samoobrony, kładącym nacisk na wykorzystywanie biomechaniki ciała przeciwnika, psychologii oraz skutecznych technik ukierunkowanych na jak najszybsze zlikwidowanie zagrożenia. To ponad 20 letnie doświadczenie Freda Mastro, który ochraniał m.in Dalajlamę, Jean Clauda Van Damma i 50 Centa. Szkoleniowiec jednostek specjalnych na całym świecie. Mistrz Penchak Silat i Kali oraz posiadacz czarnego pasa w BJJ. Ogromne doświadczenie Freda oraz praktyczna znajomość aspektów związanych z realną walką, samoobroną i bezpieczeństwem osobistym zaowocowało powstaniem systemu Mastro Defence System, w którym można znaleźć rozwiązania cywilne, jak i militarne.

Już 19-20 stycznia w naszym mieście odbędzie się kolejne zgrupowanie szkoleniowe MDS Polska, prowadzone przez Marcina Michalik-Lipka – przedstawiciela krajowego MDS, a to tylko jedno z wielu szkoleń, w których bierzemy udział. Kolejne odbędzie się w Marcu w Warszawie – ponownie z udziałem Freda Mastro.

Więcej informacji można przeczytać na www.seidowadowice.pl

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 Anna 2019-01-23 11:50
Byłam na kursie samoobrony dla kobiet. Z niecierpliwości ą czekam na kolejną część.
Cytować
+7 #2 Krzysztof 2019-01-26 14:12
System rewelacja. Ciekawy i sensowny. Ja polecam.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.