Blisko dwustu zawodników walczyło w czasie kolejnej, szóstej edycji turnieju szermierczego „Puchar M
Prawie 200 szermierzy walczyło szpadą po raz szósty w Kalwarii

Blisko dwustu zawodników walczyło w czasie kolejnej, szóstej edycji turnieju szermierczego „Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej” w szpadzie sportowej, który odbył się w weekend  w Kalwarii Zebrzydowskiej. Został on zorganizowany przez Klub Szermierzy „Grass-Hopper Kalwaria”.

W zawodach uczestniczyli chłopcy i dziewczęta w wieku od 7 do 16 lat z krajowych klubów szermierczych takich jak UKS Kosynier Gliwice, UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie, PTG Sokół Mielec, RMKS Rybnik, Szpada Wadowice, PKSzerm Warszawa, Cracovia 1906, UKS Trójka Radlin, Gryf Mielec, UKS Start Opole, T.S. Górnik Radlin,  Piast Gliwice, UKS Victoria Gaj, SPKS Jakub Więcławice, AZS AWF Kraków, WKS Zawisza Katowice, KS Klinga Katowice, BTS Bytom, UKS MDK Olimp Lubin, Zerwikaptur Kraków, Tarnowska Akademia Fechtunku, Wisła Kraków, Pałac Młodzieży Tarnów, PKS Milenium Skawina, UKS Topór Krzeszowice, WKS Kolejarz Wrocław, Pałac Młodzieży Katowice oraz UKSz Legnica. W zawodach brali ponadto udział zawodnicy z Węgier.

Zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Szermierczego, turniej rozgrywany był w formule walk grupowych a następnie na podstawie rankingu po grupach, dalsza część turnieju była rozgrywana systemem pucharowym aż do wyłonienia zwycięzcy. Zawody można było oglądać na miejscu a także w internecie dzięki transmisji na żywo.

Wśród mocnej konkurencji zawodnicy z SKS Grass-Hopper Kalwaria, pod kierunkiem trenera Felixa Frasia wywalczyli dobre miejsca w klasyfikacji końcowej. Zawody na podium ukończyli Alicja Goczał, która zajęła drugie miejsce w kategorii "dzieci" (roczniki 2007-2008) oraz Ireneusz Filek który zdobył aż dwa srebrne medale startując w swojej (roczniki 2005-2006) oraz wyższej kategorii wiekowej (2002-2004).

Turniej w finałowych ósemkach ukończyli ponadto reprezentanci gospodarzy turnieju Szymon Wodniak, Daniel Filek, Antoni Bieniecki, Szymon Bieniecki i Bartosz Leśniak.

W trakcie turnieju rozegrano turniej indywidualny i drużynowy dla "amatorów". Należy wspomnieć, że w zawodach drużynowych drużyna amatorska Grass-Hopper Kalwaria wywalczyła brązowy medal stając na najniższym stopniu podium.

Dzieci które chciałyby spróbować swoich sił i wystartować kiedyś w takich zawodach zapraszamy do kalwaryjskiego klubu Grass-Hopper. Zajęcia prowadzone są we wszystkie dni powszednie w godzinach popołudniowych w Domu Strażaka w Brodach. Zapraszamy również osoby dorosłe do sekcji amatorskiej prowadzącej zajęcia w ramach wolnego czasu i zdrowego trybu życia. Więcej informacji na stronie www.szermierka-kalwaria.pl.